Prieš G-20 viršūnių susitikimą Hamburge įsiplieskė audringi protestai

 • Teksto dydis:

Vokietijos Hamburgo mieste protestai Didžiojo dvidešimtuko (G-20) susitikimo išvakarėse virto smurtiniais.

Po kruvinų susirėmimų ketvirtadienį, šiandien Hamburge per naują smurto proveržį prieš G-20 viršūnių susitikimo pradžią policija susirėmė su protestuotojais, kurie padegė kelis patrulinius automobilius ir blokavo kelius.

„Vyksta operacija prieš smurtaujančius asmenis“, kurie miesto Altonos rajone svaidė Molotovo kokteilius ir padegė šalia policijos nuovados stovinčius patrulinius automobilius, socialiniame tinkle „Twitter“ nurodė federalinė policija.

Hamburgo vakarinėje dalyje matyti „juodų dūmų stulpas“, padegti keli automobiliai, savo ruožtu pranešė miesto policijos atstovai.

Policija informavo, kad demonstrantai blokavo kelias sankryžas ir vadinamuosius per ėjimo koridorius – kelius, kuriais delegatai turėtų greičiau iš vieno renginio vietos pasiekti kito susitikimo vietą.

Penktadienio neramumai kilo tuo metu, kai dvidešimties didžiausių išsivysčiusių ir besivystančių pasaulio ekonomikų lyderiai ruošėsi pradėti dviejų dienų susitikimą, kuriame ketinama aptarti prekybos, kovos su terorizmu, klimato kaitos ir kitus pagrindinius tarptautinės svarbos klausimus.

Hamburgo uostamiestis garsėja kaip kairiojo sparno radikalų bastionas, todėl miesto valdžia rengėsi galimiems neramumams G-20 susitikimo dienomis.

Vokietijos policijos pareigūnų profesinė sąjunga GdP penktadienį piktai užsipuolė anarchistų grupuotes, kad šios „naudojasi taikiomis dešimčių tūkstančių žmonių demonstracijomis išpuoliams prieš policiją rengti“.

Ketvirtadienį Hamburge buvo tikimasi taikios demonstracijos, kurioje turėjo dalyvauti apie 12 tūkstančių žmonių, protestuojančių prieš globalizaciją, bet policija apie tūkstantį kraštutinių dešiniųjų pažiūrų kovotojų išvaikė panaudojusi vandens patrankas ir ašarines dujas. Per šiuos susirėmimus buvo sužeisti 76 policijos pareigūnai.

Pareigūnai per garsiakalbius demonstrantams liepė nusiimti kaukes, tačiau į prašymą nereaguota ir buvo toliau svaidomi įvairūs daiktai. Taigi, policijai teko atskirti smurtaujančius protestuotojus nuo kitų, rašoma policijos „Twitter“ paskyroje.

„Deja įvyko pirmieji susirėmimai, turėjome imtis atitinkamų priemonių.“, – rašoma „Twitter“ žinutėje.

Vieni demonstrantai stengėsi kuo greičiau pasišalinti, kiti maištingai stengėsi užkirsti kelią vandens patrankoms ir riaušių policijai. Policija „Twitter“ paskelbė nuotrauką, kurioje matyti degantis automobilis, ir pranešė, kad buvo daužomos parduotuvių vitrinos.

Protestai su šūkiu „Sveiki atvykę į pragarą“ po šių įvykių buvo atšaukti, bet tūkstančiai demonstrantų naktį toliau dalyvavo smulkesniuose susirėmimuose antrame pagal dydį Vokietijos mieste, praneša AFP.

Penktadienį prasidėsiančiame dviejų dienų G-20 viršūnių susitikime be kitų lyderių šiame renginyje dalyvaus JAV prezidentas Donaldas Trumpas, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas (Vladimiras Putinas) ir Kinijos prezidentas Xi Jinpingas (Si Dzinpingas).

Hamburge buvo sutelkta 20 000 policijos pareigūnų, paruošta šarvuotų automobilių, sraigtasparnių ir bepiločių orlaivių skirtų stebėjimui. Buvusioje statybinių medžiagų parduotuvėje įrengta 400 žmonių erdvė sulaikytiems protestuotojams.

„Karas, klimato kaita, išnaudojimas yra kapitalistinės sistemos, kuriai atstovauja G-20 ir kurią gina 20 tūkst. čia šiandien esančių policijos pareigūnų, pasekmės“, – AFP sakė demonstrantas Georgas Ismailas (Georgas Ismailas).

Pastaraisiais metais tokie didžiulio masto renginiai kaip G20 buvo rengiami atokesnėse vietose, tačiau dėl logistinių priežasčių Vokietija renginį buvo priversta organizuoti viename pagrindinių miestų, kur yra didelis konferencijų centras ir daug viešbučių.

Hamburge siekiama išvengti tokių didžiulių susirėmimų, panašių į vykusius per Didžiojo aštuoneto (G-8) susitikimą Genujoje 2001 metais ir naujos Europos centrinio banko būstinės atidarymą Frankfurte 2015 metais.

Hamburge paskelbta apie 30 demonstracijų, kurias organizuoja prieš globalizacija nusiteikę aktyvistai, gamtosaugos šalininkai, profsąjungos ir bažnytinės grupės.

„Protestuotojų šūkis „Sveiki atvykę į pragarą“ yra „kovinga žinia, bet tuo pačiu simbolizuoja G-20 pasaulinę politiką, atsakingą už tokias pragariškas sąlygas kaip badas, karas ir klimato katastrofa“, – sakė pagrindinis demonstracijų organizatorius Andreas Blechschmidtas (Andrėjas Blechšmitas).


Šiame straipsnyje: g-20vokietijaprotestai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Buržuazinis nacionalistas

Buržuazinis nacionalistas portretas
Čia ne protestai, čia aplodismentai ir ovacijos globalistams

//////...............

//////............... portretas
va tep.... siu lyberastiniu globolistu -kosmopolitu siknakrusiu ,ir jankiskos politikos parazitu , nevirskina visas pasaulis ir visa europa....
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių