Nuo koronaviruso Italijoje mirė pirmieji europiečiai

Italijoje antras žmogus mirė nuo komplikacijų, susijusių su naujojo koronaviruso infekcija, šeštadienį pranešė naujienų agentūra ANSA.

Šiauriniame Lombardijos regione mirė virusu COVID-19 užsikrėtusi moteris. Ji tapo antrąja Europos šalies piliete, mirusia nuo šios ligos po penktadienį kaimyniniame regione mirusio 78 metų vyro.

Nauja užsikrėtimų COVID-19 banga Italijos šiauriniuose regionuose paskatino keliuose miestuose paskelbti nurodymą uždaryti viešąsias erdves, įskaitant parduotuves, biurus ir bendruomenių centrus, atšaukti viešus renginius ir paraginti gyventojus likti namuose.

Ant Lombardijos regiono 15 tūkst. gyventojų turinčio Kodonjo miestelio skubios pagalbos skyriaus durų buvo matyti užrašas „Įeiti draudžiama“. Čia užsikrėtimas virusu nustatytas jau trims asmenims, įskaitant 38 metų vyrą, kurio gyvybę šiuo metu palaiko aparatai.

Penktadienį 78 metų į pensiją išėjęs mūrininkas iš netoliese esančio Veneto regiono Padujos miesto apylinkių tapo pirmuoju europiečiu Europoje, mirusiu nuo koronaviruso.

ANSA pranešė, kad antrąją viruso auka tapo moteris, tačiau išsamesnės informacijos nepateikė.

Italijos sveikatos apsaugos ministras pranešė, kad penktadienį miręs Adriano Trevisanas (Adrianas Trevizanas) buvo paguldytas į ligoninę 10 dienų anksčiau dėl sveikatos sutrikimo, nesusijusio su koronaviruso infekcija.

Jis buvo vienas iš dviejų virusu užsikrėtusių asmenų Veneto regione, kur, patvirtinus užsikrėtimą dar vienam 53 metų vyrui, bendras užsikrėtusiųjų skaičius padidėjo iki trijų, televizijos „Rai24“ žinių laidai pranešė Veneto administracijos vadovas Luca Zaia (Luka Dzaja).

Lombardijoje užsikrėtimas virusu nustatytas 16 žmonių, o regionas ėmėsi skubių priemonių izoliuoti paveiktas teritorijas.

Iš karto nebuvo žinoma, ar 53 metų vyras yra įtrauktas į šį skaičių, ar tai yra naujas atvejis.

Romoje dėl viruso gydomi trys karantinuoti asmenys.

Neveikiančios parduotuvės

Kodonjo centre veikė tik viena kepyklėlė ir vaistinė, o likusių parduotuvių virtinose buvo matyti užrašai, pranešantys, jog parduotuvės uždarytos vadovaujantis savivaldybės potvarkiais.

Vietos ligoninėje ankstyvą šeštadienį nebuvo pastebima aktyvesnės veiklos, išskyrus slaugytojus ir kitus darbuotojus, bebaigiančius naktinę pamainą.

Kodonje užsikrėtimas virusu taip pat nustatytas minėto 38 metų vyro žmonai, kuri yra aštuonis mėnesius nėščia, ir dar vienam vyrui.

Dar trijų miestelio gyventojų pirminiai testai pasirodė besantys teigiami, o dabar laukiama galutinių rezultatų.

Nuo gruodžio mėnesio virusas COVID-19 jau nusinešė daugiau nei 2,2 tūkst. žmonių gyvybes Kinijoje, kur ir kilo epidemija.

Kitose šalyse nuo viruso jau mirė keliolika žmonių. Šiuo metu užsikrėtimų virusu užfiksuota 27 šalyse ir teritorijose.

Praėjusį sekmadienį Prancūzijoje nuo koronaviruso mirė 80 metų turistas iš Kinijos.

Šiaurės Italijos regionuose daugiau nei 50 tūkst. gyventojų buvo paprašyta likti namuose ir savaitei uždrausti visi vieši renginiai, tokie kaip karnavalai, mišios ar sporto renginiai.

Kodonjo meras Francesco Passerini (Frančeskas Paserinis) teigė, kad vietos gyventojai yra „nepaprastai susirūpinę“ dėl mirtinos ligos plitimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nikas

Nikas portretas
Puikus "jis" pastebėjimas: "O kada tas virusas atgal į JAV sugrįš?.. :s" Tik bijau, kad negrįš į savo ištakas, juk ten patys gudriausi ...

Nikas

Nikas portretas
Kam kalbėti apie Iraną, niekam jis neįdomus. Juk iš esmės uždara šalis, tai nėra visuotinis traukos centras ir čia pasaulio dėmesio neatkreipsi (nors be galo įdomi šalis turinti savo 'stuburą").

Nikas

Nikas portretas
Neatsitiktinai pasirinktas 6is Italijos regionas, čia ir Venecijos karnavalas ir kiti renginiai, kaip gi kitaip atkreipsi pasaulio dėmesį (jei parašysi, kad kažkas susirgo kokiame nors Lietuvos kaime, niekam pasaulyje tai nebus įdomu)? Juk norint pasidaryti be konkurencijos ir didelių pinigų iš vaistų nuo šio viruso, reikia jį gerai išreklamuoti, kaip ir kiekvieną prekę - parodyti, pasitelkiant žiniasklaidą, koks jis yra pavojingas, kokį didžiulį pavojų kelia (juk mirė net 3 žmonės Europoje, Kinijoje virš 2000, kokie "siaubingi" skaičiai, kažkoks 80-metis mirė kruiziniame laive - koks netikėtumas - tik nieks neįsigilina į tuos skaičius, kurie Kinijos mastu mažiau nei lašas jūroje ir ten žmonių daug daugiau miršta nuo paprasto gripo ar net slogos). Po tokios reklamos farmacijos elitas gerai pinigėlių pasidarys iš vaistų ir antsnukių, svarbu tik greitai apsisukti, kad kaukių pertekliaus sandėliuose neliktų, nes nieks iš anksto neskelbia kada į rinką bus išmesti vaistai nuo viruso.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių