Minske – nauji protestai: „Nepamiršime ir neatleisime!“

Minske vykstančių opozicijos šalininkų protestų metu prasidėjo tiksliniai sulaikymai, o milicija pranešė jau areštavusi apie 100 žmonių.

„Nesankcionuotų renginių dalyviai ne kartą buvo perspėti nesiimti neteisėtų veiksmų, aktyviausi asmenys sulaikyti (apie 100 asmenų, kurių atžvilgiu vykdomas patikrinimas)", – sakoma Minsko miesto vykdomojo komiteto Vyriausiosios vidaus reikalų valdybos pranešime.

Pasak Baltarusijos žmogaus teisių gynimo centro „Viasna“ („Pavasaris“), tarp sulaikytųjų yra keletas iniciatyvos „Maistas vietoj bombų“ savanorių, areštuotų, kai jie dalijo maistą Michailovsko aikštėje.

Aktyvistai buvo išvežti kartu su atėjusiais gauti pagalbos.

Protestuotojai skirtinguose Minsko rajonuose buriasi į solidarumo grandines, o kai kurie jų dėvi ar nešasi baltos-raudonos-baltos spalvos simbolius. Vairuotojai juos sveikina garso signalais.

„Šiandien Minsko teritorijoje vyksta trumpalaikės nesankcionuotos akcijos, kuriose dalyvauja nedaug žmonių. Prie kelių išsirikiuoja žmonių (iki 30 asmenų) grandinės, kurios išsisklaido per kelias minutes“, – sakoma socialiniame tinkle „Telegram“ paskelbtame milicijos pranešime.

Policijos teigimu, šie „veiksmai atliekami siekiant padaryti nuotraukas ir paskelbti jas įvairiuose internetiniuose šaltiniuose, siekiant formuoti protestų judėjimą visuomenėje“.

Per ryte Baltarusijos sostinėje vykusias akcijas protestuotojai skandavo tokius šūkius kaip „Aš išeinu!“, „Tegyvuoja Baltarusija!“, „Nepamiršime ir neatleisime!“ Protestuotojai taip pat reikalavo paleisti birželį suimtą tinklaraštininką Iharį Losiką, badaujantį jau ilgiau kaip mėnesį, ir kitus politinius kalinius.

„Aš išeinu!“, „Tegyvuoja Baltarusija!“, „Nepamiršime ir neatleisime!“

Baltarusiją jau šeštą mėnesį krečia masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas autoritarinis lyderis A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų.

Opozicija ir Vakarų demokratijos tvirtina, kad šie rinkimai buvo suklastoti. Opozicija jų nugalėtoja laiko politikos naujokę Sviatlaną Cichanouskają, kovoje dėl prezidento posto pakeitusią savo įkalintą vyrą.

Protestuotojai reikalauja A. Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų.NAUJAUSI KOMENTARAI

deinis

deinis portretas
Mažas pastebėjimas ta patriotė Cixanovska turi važiuoti į Belarusiją ,eiti pas Lukašenką ir jam aiškinti ,kad per penkmeti 90 darželių per daug/pas mus ne vieno/pavizdys yra ,Navalnas grižo į tėvynę padėti rusų tautai ir viešai parodė kaip Putinas gyvena ir kaip turi gyventi žmonės tokioje turtingoje/iškasenomomis/šalyje ir biški gaila ,kad nei dienos202 Lietuvoje nedirbusi ,gauna butą ,mašiną ,pinigus ,premiją o aš 40 metų stačiau komunizmo rūmą ,rumą sugriovė ,plytas turbūt išvogė ,nesLietuvoje atsirado virš 200 milijonierių ir DU milijardieriai o aš išeidamas į pensiją gavau 336 litus

Burzuazinis nacionalistas

Burzuazinis nacionalistas portretas
Svarbu tu belorusu i Lietuva neileisti. Jie su savo veliavom man nepatiko per Zygmunt Sierakowski laidotuves. Begiojo pagal kameras kaip isproteje, noredami parodyti, kad cia jie svarbiausi... Atsargiai su gudais.

Tegul

Tegul portretas
Šikinovską pas save pasiima,galės kartu pasidemonstruot kvaiša bailė
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių