Minskas kaltina Varšuvą beprecedenčiu pajėgų telkimu prie sienos

Baltarusijos Gynybos ministerija apkaltino Lenkiją beprecedenčiu pajėgų telkimu prie sienos ir pavadino tai neadekvačiais veiksmais.

„Baltarusijos Respublikos gynybos ministerija fiksuoja absoliučiai neadekvačią Lenkijos vadovybės reakciją dėl pabėgėlių situacijos, susiklosčiusios prie Baltarusijos ir Lenkijos sienos, sprendimo. Vietoje dialogo ir veiksmingų migracijos krizės išsprendimo priemonių... mūsų kaimynai tęsia beprecedentį jėgos dėmens didinimą prie Baltarusijos sienų“, – susirašinėjimo programėlės „Telegram“ kanalu paskelbė ministerija.

„15 tūkst. kariškių, tankų, priešlėktuvinės gynybos priemonių, kitos sunkiosios ginkluotės sutelkimo negalima pavadinti adekvačia reakcija į migrantus prie sienos. Tai labiau primena kariuomenės kovos grupių kūrimą. Lenkų kariškių veiksmai prieštarauja visiems tarptautiniams ir dvišaliams susitarimams“, – sakoma pranešime.

„Atsižvelgdama į Lenkijos karinės vadovybės nenorą pradėti dialogo, mūsų žingsnių, kuriais siekiama išspręsti klausimus laikantis tarptautinių normų, atmetimą, taip pat į nepagrįstus kaltinimus ginkluotosioms pajėgoms ir bendrai Baltarusijos Respublikai, baltarusių karinė žinyba yra priversta imtis adekvačių reagavimo priemonių – ir savarankiškai, ir pagal esamus susitarimus su mūsų strategine sąjungininke“, – pareiškė baltarusių Gynybos ministerija.

Šiais metais per Baltarusijos sieną į Lietuvą, Latviją ir Lenkiją pateko keli tūkstančiai migrantų, dauguma jų – iš Irako. Lietuvoje ir Lenkijoje dėl migrantų krizės pasienyje įvesta nepaprastoji padėtis, Latvijoje – ekstremalioji padėtis, pradėtos statyti pjaunančios vielos užtvaros, sustiprinta sienos apsauga.

Padėtis Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje komplikavosi pirmadienį, prie Lenkijos sienos iš Baltarusijos pusės susirinkus keliems tūkstančiams migrantų iš Vidurinių Rytų, norinčių patekti į ES. Lenkijos pareigūnai padėtį apibūdina kaip sunkiausią akimirką nuo krizės pasienyje pradžios.

Europos Sąjunga kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už bloko sankcijas Minskui dėl represijų prieš opoziciją.NAUJAUSI KOMENTARAI

ALGIS

ALGIS portretas
Ne Minskas, o Minsko S U B I N G A L V I S .

pats

pats portretas
musa pats rekia ka?... batka nega li tuos valkatas idarbint /dlia blga narodu i otecestvu/ ===

Morgana

Morgana portretas
Taip ir turi būti, nes skraido kremlinių bombonešis
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių