Kremlius: įtampą dėl Ukrainos didina NATO

Kremlius pirmadienį apkaltino Jungtines Valstijas ir NATO didinant įtampą, Aljansui pareiškus apie stiprinamą bloko rytinio sparno gynybą, tęsiantis krizei dėl Ukrainos.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Vašingtonas ir NATO didina įtampą „informacine isterija“ ir „konkrečiais veiksmais“, ir pridūrė, kad Ukrainos karių puolimo prieš prorusiškus separatistus rizika yra „labai didelė“.

„Gyvename agresyvioje aplinkoje“, – per konferencinį pokalbį žurnalistams sakė D. Peskovas ir pridūrė, kad prezidentas Vladimiras Putinas imasi „būtinų priemonių“ šaliai apsaugoti.

NATO anksčiau pirmadienį nurodė paskelbusi padidintą pajėgų parengtį ir pasiuntusi karinių laivų ir naikintuvų, kad sustiprintų bloko rytinio sparno gynybą, didėjant įtampai dėl Rusijos pajėgų telkimo aplink Ukrainą.

Vakarai kaltina Maskvą, kad ji ketina išplėsti savo agresiją prieš Ukrainą, sutelkusi prieš šios šalies sienų daugiau kaip 100 tūkst. karių. Rusija savo ruožtu teigia neketinanti įsiveržti ir kaltina NATO artėjant prie jos sienų.

D. Peskovas pirmadienį pareiškė, kad Ukraina rengia ataką savo rytiniuose regionuose, kur Kijevo pajėgos nuo 2014 metų kovoja su prorusiškais separatistais.

„Ukrainos valdžia telkia didžiules pajėgas ir priemones pasienyje su apsišaukėliškomis respublikomis“, – sakė jis.

„Šios koncentracijos pobūdis byloja apie pasiruošimą puolimui“, – sakė D. Peskovas ir pridūrė, esą tokios operacijos rizika dabar „yra labai didelė, didesnė nei anksčiau“.

Keli derybų tarp Rusijos ir Vakarų raundai iki šiol nesumažino įtampos.

NATO ruošiasi pateikti pasiūlymą surengti papildomų derybų su Rusija, Kremliui pateikus virtinę reikalavimų, įskaitant spaudimą užkirsti Ukrainai ir Sakartvelui galimybę tapti Aljanso narėmis ir sumažinti Rytų Europoje dislokuotas pajėgas.

Blokas tvirtina nesiderėsiantis dėl savo „pagrindinių principų“, tokių kaip visų NATO sąjungininkių gynyba ir valstybių partnerių laisvas pasirinkimas.

D. Peskovas sakė, kad Maskva laukia rašytinio atsakymo iš Vašingtono ir po to priims sprendimą dėl tolesnių veiksmų.

Jis neatmetė tolesnių derybų galimybės, įskaitant naujas V. Putino ir JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) derybas.

„Nieko negalima atmesti, jei kils toks poreikis“, – teigė Kremliaus atstovas.


Šiame straipsnyje: KremliusUkrainaNATO kariai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Antanas

Antanas portretas
NATO nei kiek ne didina. NATO tik adekvačiai atsako į Putino ultimatumą. O ko jis dar tikėjosi tą provokaciją darydamas?

Tfu

Tfu portretas
Ale Tu Asilas...

Tfu

Tfu portretas
Rusofašistai visai nukvako
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių