Kinija uždaroma: priemonės viruso plitimui stabdyti

Kinija ėmė taikyti nepaprastąsias priemones, kuriomis siekia stabdyti naują koronavirusą, jau nusinešusį daugiau kaip 130 gyvybių, užkrėtusį tūkstančius ir pasiekusį 15 valstybių.

Žemiau trumpai apžvelgiamos priemonės, kurių Kinija ėmėsi vykdydama beprecedentę kovą su šiuo protrūkiu.

Milijonai uždarytuose miestuose

Daugiau kaip 56 mln. žmonių taikomi kelionių suvaržymai centrinėje Hubėjaus provincijoje, kurioje naujasis virusas buvo aptiktas pirmiausiai.

Aštuoniolikoje provincijos miestų sustabdytas visuomeninis transportas, buvo uždarytos geležinkelio stotys, atšaukti renginiai ir spektakliai, kai kur uždarytos bibliotekos ir karaokės barai.

Protrūkio epicentras yra Hubėjaus sostinė Uhanas – didžiausias iš uždarytų miestų. Vyriausybė sustabdė visas keliones iš šio 11 mln. gyventojų turinčio metropolio prie Jangdzės upės.

Uhano gyventojai raginami neiti iš namų; pareigūnai suvaržė automobilių eismą miesto centre.

Panašios karantino priemonės taikomos ir aplinkiniuose miestuose. Griežtai kontroliuojamos vestuvės ir laidotuvės, tikrinama atvykstančiųjų temperatūra, sustabdytos internetu užsakomos taksi paslaugos.

Japonija ir JAV trečiadienį pirmosios sugebėjo lėktuvais evakuoti iš Uhano dalį savo piliečių. Europos Sąjunga planuoja šią savaitę evakuoti savo piliečius dviem Prancūzijos lėktuvais.

Kelionių suvaržymai

Pekinas, Šanchajus ir kiti didmiesčiai sustabdė tolimuosius autobusų reisus į šiuos miestus ir iš jų.

Nuo penktadienio atšaukta mažiausiai 2 tūkst. traukinių, turėjusių važiuoti iš vienų provincijų į kitas. Dauguma jų sustabdyti iki vasario 8 ar 9 dienos, bet kai kurie – savaitėms.

Kinijos pareigūnai taip pat paprašė piliečių atidėti tarptautines keliones, kad virusas neplistų į užsienio šalis.

Pareigūnai savaitgalį jau sustabdė kinų grupių ekskursijas šalyje ir į užsienį.

Turistams iš Hubėjaus, esantiems Hainano salos sostinėje Haikou, miesto vyriausybė nurodė 14 dienų praleisti viename viešbutyje, kad juos galėtų centralizuotai stebėti medikai. Turistams uždrausta išvykti.

Scanpix nuotr.

Pratęstos šventės

Šimtai milijonų žmonių praėjusią savaitę keliavo po visą šalį, kad galėtų su šeimomis sutikti Naujuosius metus pagal Mėnulio kalendorių. Paprastai tai būna džiaugsmingi susitikimai ir viešos šventės.

Tačiau šiemet visuomenės sveikatos pareigūnai paprašė 1,4 mlrd. Kinijos piliečių neiti iš namų, kol praeis bet koks pavojus.

Mokykloms ir universitetams visoje šalyje antradienį buvo nurodyta nepradėti darbo iki atskiro pranešimo. Pirmadienį buvo pratęstas Naujųjų metų šventinis laikotarpis.

Uhanas ir Pekinas jau anksčiau atšaukė viešus Naujųjų metų renginius, per kuriuos šventyklose paprastai apsilanko šimtai tūkstančių žmonių.

Uždaryti turistiniai objektai

Pekino Uždraustasis miestas –  didžiulis imperatoriškųjų rūmų kompleksas – uždarytas nuo šeštadienio.

Taip pat uždaryti kiti garsūs objektai, įskaitant Didžiosios sienos atkarpą, Mingų dinastijos kapavietes ir Inšano pagodą. Tibeto Potalos rūmai buvo uždaryti pirmadienį.

Pramogų parkai Šanchajuje ir Honkonge uždaryti neribotam laikui.

Kitą savaitę Uhane planuotos moterų futbolo olimpinės kvalifikacinės rungtynės buvo perkeltos ir dabar vyks Australijoj – Sidnėjuje.

Kinijos kino teatrų uždarbiai Naujųjų metų pagal Mėnulio kalendorių išvakarėse penktadienį sudarė vos dešimtadalį pernykščio uždarbio, nes žmonės vengė masinių susibūrimų.

JAV kavinių tinklas „Starbucks“ paskelbė, kad uždarė visas savo kavines Hubėjuje ir daugiau kaip pusę kavinių visoje šalyje.

Keliautojų tikrinimas

Kinija nurodė sterilizuoti ir vėdinti oro uostus ir autobusų stotis, lėktuvus ir traukinius, o keliautojams tikrinama kūno temperatūra.

Temperatūros tikrinimo postai įrengti šimtuose geležinkelio stočių, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.

Valdžia paprašė žmonių nuolat plauti rankas, vengti masinio susibūrimo vietų, gerai vėdinti patalpas ir dėvėti apsaugines kaukes.

Uhano miesto valdžia nuėjo dar toliau ir privalomai reikalauja viešose vietose būti su kaukėmis. Panašus įsakymas paskelbtas pietinėje Guangdongo provincijoje, kurioje gyvena 110 mln. žmonių.

Žmonėms puolant vaistinėse ir interneto parduotuvėse pirkti kaukių, Pramonės ir informacinių technologijų ministerija pažadėjo didinti tiekimą.

Naujos ligoninės

Uhano valdžia skuba iki kitos savaitės pastatyti dvi lauko ligonines, kad sumažėtų spaudimas miesto medicinos įstaigoms.

Pirmoji nauja ligoninė turėtų pradėti veikti pirmadienį; jos 25 tūkst. kv. m plote bus 1 tūkst. lovų, pranešė valstybinė žiniasklaida.

Antroji ligoninė su 1,3 tūkst. lovų turi būti atidaryta dviem dienomis vėliau.

Naujosios ligoninės dydžiu bus panašios į laikiną ligoninę, pastatytą per ūmaus kvėpavimo takų sindromo (SARS) protrūkį Pekine 2003 metais, kai nuo šios ligos Kinijos pagrindinėje teritorijos dalyje ir Honkonge mirė 650 žmonių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomone

Nuomone portretas
Kinija blokuoja zmoniu judejima,o Lietuva priima is Kinijos kinus.Kodel sitaip elgiasi musu valdzia? Kam mums papildomu islaidu gydant? Kam beprasmiu mirciu.Kinu daug,o musu ........
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių