Po pasiaiškinimų dėl Skripalių apnuodijimo – britų pašaipų banga

 • Teksto dydis:

Dviejų vyrų, kuriuos Londonas kaltina buvusio rusų šnipo apnuodijimu Solsberyje, interviu Jungtinės Karalystės socialinėje žiniasklaidoje sukėlė pašaipų bangą – vadovaujant britų užsienio reikalų sekretoriui.

Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas Kremliaus remiamai naujienų televizijai RT neigė priklausantys Rusijos karinei žvalgybai ir sakė, kad minėtame Anglijos mieste lankėsi tik kaip paprasčiausi turistai.

„Praėjusį kartą rusų kariškiai tvirtino atostogavę tada, kai 2014 metais įsiveržė į Ukrainą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė užsienio reikalų sekretorius Jeremy Huntas (Džeremis Hantas).

Garsi Solsberio katedra, kurią aplankyti esą norėjo A. Petrovas ir R. Boširovas, pasinaudojo proga truputį pasireklamuoti ir tviteryje paskelbė savo garsiosios smailės nuotrauką su užrašu „aukščiausia Britanijoje“.

Karikatūristas Matthew Pritchettas (Metjus Pričetas) laikraštyje „The Daily Telegraph“ pavaizdavo tris vyrus klasikiniais šnipų drabužiais, stovinčius ant tilto Maskvoje. Vienas jų sako: „Jūs buvot Solsberio katedroje ir neparvežėt mums kokio raktų pakabuko ar knygos skirtuko?“

Vienas „Twitter“ aštrialiežuvis paskelbė durų rankenų nuotrauką ir prirašė: „Solsberio katedros suvenyrų parduotuvė skelbia asortimentą.“

Minimi rusai yra kaltinami buvusio dvigubo agento Sergejaus Skripalio namų paradinių durų rankeną ištepę nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Kovo 4 dieną S. Skripalis buvo smarkiai apnuodytas drauge su savo dukra Julija; ligoninėje taip pat buvo atsidūręs jiems padėti norėjęs policininkas.

Visi jie pasveiko, bet po kelių mėnesių netoli Solsberio esančiame Eimsberio miestelyje ta pačia medžiaga buvo paveikta viena britų pora – Dawn Sturgess (Don Sterdžes) ir Charlie Rowley (Čarlis Roulis).

Anot policijos, „Novičiok“ likučių buvo netikrų kvepalų buteliuke, kurį rado Ch. Rowley ir atidavė savo partnerei. Jie abu sunkiai susirgo, ir D. Sturgess kiek vėliau mirė.

Britų policija sako, kad A. Petrovas ir R. Boširovas atskrido į Londoną iš Maskvos, dukart vienai dienai nuvyko į Solsberį – šeštadienį ir sekmadienį – o paskui išskrido namo iš Londono Hitrou oro uosto.

„Jau sakyta anksčiau, bet kaip drąsu kliautis sekmadienio traukiniais, kad nuvažiuotum į Solsberį, grįžtum, o tada (nuvažiuotum) į Hitrou“, – rašė vienas „Twitter“ vartotojas, turėdamas omenyje sekmadieniais dažnai nepatikimą traukinių transportą.

Televizijos viktorinos vedėjas Richardas Osmanas (Ričardas Osmanas) surengė pašaipią apklausą ir klausė: „Ar galėtumėt padėti dviem mano draugams? Jie atvyksta į JK, bet tik dviem dienoms... Kurias dvi vietas jiems aplankyti?“

Jis pasiūlė keturias galimybes: Londoną ir Edinburgą, Oksfordą ir Kembridžą, Mančesterį ir Liverpulį, Solsberį ir Solsberį.

Ministrės pirmininkės Theresos May (Terezos Mei) atstovas sakė, kad minimas rusų interviu yra „įžeidimas visuomenės intelektui“.

Kremlius: kaltinti Rusiją melavimu yra „absurdiška“

Kremlius pavadino „absurdišku“ Londono pareiškimą, kad paskelbtas interviu su dviem vyrais yra neįtikimas ir kupinas melo.

„Kaltinti Rusiją melavimu po dviejų Rusijos piliečių pareiškimų yra... absurdiška“, – nurodė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

„Jiedu yra paprasti piliečiai. Jie neturi nieko bendra su Rusijos valstybe“, – pridūrė jis.

D. Peskovas pareiškė, kad jog nematė šio interviu ir kad nežino, ar jį matė prezidentas Vladimiras Putinas. Pasak prezidento atstovo, „mažai tikėtina“, kad jis peržiūrėjo visą pokalbį.

Kremlius reagavo į vieno britų premjerės Theresos May (Terezos Mei) atstovo pareiškimą, kad interviu yra „melo ir akivaizdžių prasimanymų“. Anot jo, šis pokalbis taip pat yra „įžeidimas visuomenės intelektui“.

D. Peskovas pabrėžė, kad Rusijos vyriausybės pozicija Skripalių apnuodijimo atžvilgiu nepakito ir „mes laikome nepriimtinomis bet kokias asociacijas tarp Rusijos vadovybės ir Rusijos valstybės ir to, kas atsitiko Solsberyje".

Jis atsisakė patvirtinti, ar Rusija leistų britų policijai apklausti įtariamuosius, jei sulauktų tokios užklausos.

Abu vyrai „nepažeidė jokių Rusijos įstatymų, ir mes oficialiai nežinome, ar jie pažeidė įstatymus kurioje nors kitoje pasaulio dalyje“, pažymėjo Kremliaus atstovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

britsudziai

britsudziai portretas
kodel jiems nieko kai kartu su jankiais uzpuole Iraka, nuzude prezidenta,milijona irakieciu, sugriove sali ir jiems nieko,jiems viskas galima, nors ir neteisetai pazeidziant visus istatymus ir sutartis

DĖL SNORO AFEROS

DĖL SNORO AFEROS portretas
D.GRYBĘ - MAGNOLIJĄ Į KALĖJIMĄ!

pritariu

pritariu portretas
Rusai eilinį kartą britus paliko "durnių vietoje". Asmenys nustatyti, taip kad britai turi pateikti kaltinimus paremtus įrodymais arba viešai atsiprašyti apšmeižtų asmenų ir sumokėti solidžią kompensaciją už moralinę žalą. Tai kur tie įrodymai, nes tai ,kad esą jie buvo tuo metu Britanijoje yra "įrodymai" yra žemiau bet kokios kritikos- absurdas.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių