JAV: Rusija parengė ukrainiečių, kuriuos reikia nužudyti ar nusiųsti į stovyklas, sąrašą

Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) įspėjo Jungtines Tautas, kad Rusija parengė ukrainiečių, kuriuos invazijos atveju reikia nužudyti ar nusiųsti į stovyklas, sąrašą, rodo JT vyriausiajai žmogaus teisių komisarei nusiųstas laiškas.

Laiško tekstą sekmadienį gavo naujienų agentūra AFP.

Laiške sakoma, kad Vašingtonas yra „labai susirūpinęs“, ir įspėjama dėl galimos „žmogaus teisių katastrofos“.

Jungtinės Valstijos turi „patikimos informacijos, rodančios, kad Rusijos pajėgos sudarinėja... ukrainiečių, kuriuos po karinės okupacijos reikia nužudyti arba nusiųsti į stovyklas, sąrašus“, rašoma laiške JT vyriausiajai žmogaus teisių komisarei Michelle Bachelet (Mišelė Bačelet).

„Taip pat turime patikimos informacijos, kad Rusijos pajėgos tikriausiai naudos letalias priemones taikiems protestams vaikyti ar [norėdamos] kitaip atremti įsivaizduojamo civilių gyventojų pasipriešinimo taikias apraiškas“, – sakoma laiške, pasirašytame JAV ambasadorės JT Ženevoje Bathshebos Nell Crocker (Batšebos Nel Kroker).

Rusijos pajėgos tikriausiai naudos letalias priemones taikiems protestams vaikyti ar [norėdamos] kitaip atremti įsivaizduojamo civilių gyventojų pasipriešinimo taikias apraiškas.

Ji įspėja, kad Rusijos invazija į Ukrainą galėtų nulemti tokius pažeidimus kaip pagrobimai ar kankinimai, o taikiniais, be kitų, galėtų tapti religinių ir etninių mažumų atstovai.

Rusija prie Ukrainos sienų yra sutelkusi daugiau nei 150 tūkst. savo karių, sako JAV ir jų sąjungininkės Vakaruose. Vašingtonas įspėja, kad Rusija gali artimiausiomis dienomis pradėti invaziją į Ukrainą.

Maskva neigia ketinanti pulti savo kaimynę, bet reikalauja garantijų, kad Ukraina niekada nebus priimta į NATO ir kad Aljansas atitrauks savo pajėgas iš Rytų Europos. Vakarai šiuos reikalavimus atmeta.NAUJAUSI KOMENTARAI

123

123 portretas
Kauno diena, kur orinalus laikas, is kur zinot??? Kam dirbat??n

Klpd.

Klpd. portretas
Logiška. Putinas negalėjo kitaip pasielgti. Negalima leist amerikiečių karinių bazių naujose teritorijose. Pasižiūrėjus iš šono ir pagalvojus kas kam trukdė gyvent ar kėlė grėsmę saugumui, tai svarstyklės nusveria į Nato ir Vakarų pusę. Putinas niekad niekam viešai jokių pareiškimų su oficialiais reikalavimais neskelbė. Apart nepažeisti jau seniai sutartų ir nubrėžtų teritorinių Raudonųjų linijų..Deja, tiek už Atlanto,tiek Britanijoj ar kitose neprotingose ES šalyse(ypač pas mus Lietuvoj) nesiliovė avantiūros, politiniai-diplomatinai puolimai ir nepagrysti kaltinimai su patyčiom...Gal bent dabar mūsiškai padarys protingas išvadas ir atsimins kad reikia visų pirma žiūrėt savo Tautos ir Taikos siekimo, o ne eskaluoti karo konfliktus ar nesantaiką kaimyninėse šalyse?Tuo labjau erzinti didžiulį plėšrūną..

Anonimas

Anonimas portretas
bet tam sarase ne tik ukraineciai bet ir te kur daugiausiai loja,anglu zvalgiba pranes senden
VISI KOMENTARAI 44
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių