JAV: „Al Jazeera“ žurnalistė veikiausiai žuvo apšaudyta iš Izraelio pozicijų

Jungtinės Valstijos pirmadienį pareiškė, kad televizijos „Al Jazeera“ žurnalistė Shireen Abu Akleh (Širin Abu Aklė) tikriausiai žuvo apšaudyta iš Izraelio pozicijų, tačiau nėra pagrindo manyti, kad jos mirtis buvo tyčinė.

Valstybės departamentas taip pat pareiškė, kad Jungtinės Valstijos negali padaryti „galutinės išvados“ dėl gegužės 11 dieną ją nužudžiusios kulkos, kurią perdavė Palestiniečių savivalda, kilmės.

Vašingtonui paskelbus šias išvadas, Izraelio kariuomenė pranešė, kad Sh. Abu Akleh nužudžiusios kulkos balistinį tyrimą atliko izraeliečių, o ne amerikiečių ekspertai.

„Izraelio teismo medicinos laboratorijoje buvo atliktas balistinis tyrimas. Izraelio ekspertai ištyrė kulką, kad nustatytų ryšį tarp kulkos ir ginklo, iš kurio ji buvo iššauta. Viso proceso metu dalyvavo (JAV) atstovai“, – sakoma kariuomenės pareiškime.

Palestiniečių savivalda šeštadienį pranešė, kad Sh. Abu Akleh nužudžiusią kulką perdavė JAV teismo medicinos ekspertams, taip žengdama žingsnį į priekį siekiant išspręsti priešpriešą su Izraeliu dėl jos mirties aplinkybių tyrimo.

Izraelio ekspertai ištyrė kulką, kad nustatytų ryšį tarp kulkos ir ginklo, iš kurio ji buvo iššauta.

Palestiniečių generalinis prokuroras Akramas al Khatibas (Akramas Chatibas) sakė, kad kulka buvo perduota JAV ekspertams „techniniam darbui“. Jis pabrėžė, kad palestiniečiai atsisako atiduoti kulką izraeliečiams.

Palestiniečių ir amerikiečių žurnalistė Sh. Abu Akleh, 25 metus dirbusi „al Jazeera“, žuvo gegužės 11 dieną, nušviesdama Izraelio karių reidą Dženino pabėgėlių stovykloje okupuotame Vakarų Krante. Ši reporterė buvo gerai žinoma arabų pasaulyje dėl reportažų apie palestiniečių gyvenimo sunkumus, dešimtmečius tęsiantis Izraelio kontrolei.

Palestiniečiai ir Sh. Abu Akleh kolegos, kurie tuo metu buvo kartu su ja, teigia, kad žurnalistė žuvo nuo Izraelio karių kulkų.

Izraelio kariuomenė iš pradžių sakė, kad reporterę galėjo nušauti palestiniečių kovotojai, bet vėliau nuo šios pozicijos atsitraukė ir dabar teigia, kad moteris galėjo žūti nuo atsitiktinės izraeliečių ugnies.

Pasak kariuomenės, neištyrus kulkos neįmanoma nustatyti, kuri pusė nužudė Sh. Abu Akleh. Palestiniečiai atsisakė atiduoti kulką, sakydami, kad nepasitiki Izraeliu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Psichol.

Psichol. portretas
Ir žurnalistai turi suprasti kur vyksta ir kaip gali baigtis ,ne vien turi galvoti apie didelius pinigus už reportažą. Paskiau nereikia kaltinti nieko.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių