Italijoje koronavirusas šienauja gyvybes: jau mirė penki žmonės

Italija pirmadienį pranešė apie penktą mirties nuo naujojo koronaviruso atvejį, dar labiau išaugus šia mirtinai pavojinga liga užsikrėtusių žmonių skaičiui ir pareigūnams paraginus visuomenę laikytis rimties.

Miręs 88 metų vyras yra jau ketvirta auka šiauriniame Lombardijos regione, kur kaimuose buvo paskelbtas karantinas ir buvo imtasi atsargos priemonių infekcijos plitimui sustabdyti. Dar vienas žmogus mirė Veneto regione.

Ministras pirmininkas Giuseppe Conte (Džuzepė Kontė) perspėjo, kad gyventojams galbūt teks nepalikti savo namų kelias savaites, kol praeis viruso keliamas pavojus.

Šalies civilinės gynybos tarnybos vadovas Angelo Borrelli (Andželas Borelis) savo ruožtu sakė, kad Italijoje užkratas diagnozuotas 219 žmonių. Tai didžiausias patvirtintų atvejų skaičius Europoje.

Pirmadienį Mauricijuje buvo sulaikytas iš Romos atskridęs oro bendrovės „Alitalia“ lėktuvas: 40 žmonių iš Lombardijos ir Veneto buvo pasakyta, kad jie negali išsilaipinti, nebent sutiktų laikytis karantino.

„Alitalia“ pranešė besiruošianti nedelsiant juos grąžinti namo, nors nė vienas iš keleivių neturi jokių viruso simptomų.

Karantinas šiuo metu taikomas 11 Italijos miestelių: 10 Lombardijoje ir viename kaimyniniame Veneto regione. Maždaug 50 tūkst. jų gyventojų draudžiama išvykti.

Abiejų regionų valdžia liepė uždaryti tokias įstaigas kaip barai, restoranai, kino teatrai ir naktiniai klubai.

Dėl viruso plitimo Italijoje buvo sutrikdyti kai kurie svarbūs renginiai, įskaitant Milano mados savaitę ir Venecijos karnavalą, o lygos „Serie A“ futbolo varžybos buvo atidėtos. Taip pat teko atšaukti spektaklius garsiajame Milano operos teatre „La Scala“.

Paveiktuose regionuose buvo atšauktos mišios bažnyčiose, o dalyvauti mirusiųjų laidotuvėse buvo leista tik jų artimiausiems giminaičiams.

Scanpix nuotr.NAUJAUSI KOMENTARAI

SCIPAKAS.KAU.

SCIPAKAS.KAU. portretas
Vergu pasaulije perdaug priviso turi likti tik 30% tai paleido KARONKE kuri iskirs kas yra uzkrestas.Kas valdo turtingieji isrinktieji.Zemeja per dauk zmoniu apie milijarda turi mirt.

...

... portretas
Kiek dabar seimūnų Italijoj MUMS 'dirba', kas bus kai sesija prasidės?

Kristina

Kristina portretas
Grįžta žmonės, pamatuoja temperatūrą oro uoste ir paleidžia namo jei jos nėra, o jei ji pakils po savaitės, dėl korona, tai kiek bus jau užkrėstų žmonių, kurie bus jau ir vėl kitus užkretę?
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių