Italijoje dėl koronaviruso paskelbus karantiną, kilo transporto chaosas

Italijos transporto sistemą sekmadienį apėmė chaosas, vyriausybei paryčiais paskelbus didelio masto karantiną šiauriniuose regionuose ir apribojus judėjimo laisvę maždaug ketvirtadaliui visų šalies gyventojų, siekdama užkirsti kelią nevaldomam koronaviruso plitimui po visą Europą.

Italų ministras pirmininkas Giuseppe Conte (Džuzepė Kontė) kiek vėliau nei vidurnaktį pasirašė įsaką, paveikusį 16 mln. žmonių šalies klestinčioje šiaurinėje dalyje, įskaitant Lombardiją ir mažiausiai 14 provincijų kaimyniniuose regionuose. Nepaprastosios priemonės turėtų būti taikomos iki balandžio 3 dienos.

„Kalbant apie Lombardiją ir kitas mano išvardytas šiaurines provincijas, visiems bus draudžiama vykti į šias teritorijas ir iš jų, taip pat [keliauti] tose pačiose teritorijose, – pareiškė G. Conte. – Išimtys bus daromos tik esant įrodomiems profesiniams poreikiams, išimtiniais atvejais ir susidūrus su sveikatos problemomis.“

Daugelis pasaulio šalių vis labiau imituoja Kinijos, kur praėjusių metų pabaigoje atsirado virusas, politiką – įveda susisiekimo apribojimus ir atšaukia viešus renginius. Kinijoje nustatyti maždaug trys ketvirtadaliai visų užsikrėtimo koronavirusu atvejų, taip pat dauguma iš 3 600 mirties atvejų.

Kelios valandos prieš tai, kai G. Conte pasirašė minėtą įsaką, šalyje kilo chaosas ir sumaištis, žiniasklaidai iš anksto sužinojus apie planus paskelbti karantiną. Šiaurės Italijoje įsikūrusio Padujos universiteto studentai, šeštadienio vakare besilinksminę baruose, perskaitė gandus mobiliuosiuose telefonuose, paskubėjo į savo bendrabučius, susirinko daiktus ir išvyko į traukinių stotį.

Šimtai keleivių, kurių dalis dėvėjo medicinines kaukes ir gumines pirštines, susikimšo į paskutinį vietinio susisiekimo traukinį, išvykusį iš Padujos vidurnaktį. Susijaudinę studentai apvyniojo galvas šalikais, dalinosi dezinfekuojančiu geliu ir sėdėjo ant lagaminų praėjimuose. Nė vienas konduktorius nepatikrino keleivių bilietų.

„Prieš dvi valandas perskaičiau, kad gali būti paskelbtas nepaprastąjį įsakas, kuriuo Paduja būtų įtraukta į raudonąją zoną. Kadangi norėčiau sugrįžti į pietus pas savo giminaičius, nusprendžiau išvykti anksčiau“, – pasakojo studentas (Robertas Paljara), antradienį išvykęs anksčiau nei planavo į savo gimtąjį miestelį Italijos pietiniame Apulijos regione.

Italijoje šeštadienį buvo pranešta apie didžiausią užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičių augimą per vieną dieną nuo protrūkio pradžios vasario 21 dieną. Per pastarąją parą infekuotųjų šalyje padaugėjo iki 1 247, o jų bendras skaičius dabar siekia 5 883. Mirties atvejų Italijoje padaugėjo iki 233.

Italijos vyriausybė ir žmonės imasi drąsių žingsnių, kuriais siekiama lėtinti koronaviruso plitimą ir apsaugoti jų šalį bei pasaulį.

Regionų politikus sprendimas įvesti karantiną nustebino. Pavyzdžiui, Emilijos-Romanijos regiono prezidentas Stefano Bonaccini (Stefanas Bonačinis) pareiškė, kad įsakas iš dalies yra painus. Pjemonto regione esančio Asčio meras savo ruožtu paskelbė feisbuke vaizdo įrašą, kuriame piktai kritikuoja Romą už tai, kad su provincijų lyderiais nebuvo pasitarta.

„Man niekas nieko nesakė, – įraše šaukia Maurizio Rasero (Mauricijas Razeras) ir priduria, kad gavo mobiliuoju telefonu šimtus pranešimus iš nerimaujančių piliečių. – Neįtikėtina, kad tokia jautri ir svarbi informacija pirmiausia pasirodo laikraštyje.“

Lieka neaišku, kaip turės elgtis raudonosiose zonose šiaurės Italijoje įstrigę užsienio svečiai.

Nors daugelis mokslininkų mano, kad koronaviruso protrūkis jau virto pandemija, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kol kas nevartoja šio termino, teigdama, kad jis gali dar labiau išgąsdinti pasaulį.

Dar vienam gubernatoriui diagnozuotas koronavirusas

Italijos valstybinė televizija „Rai“ sekmadienį pranešė, kad naujuoju koronavirusu užsikrėtė dar vienas gubernatorius – Pjemonto regiono vadovas Alberto Cirio (Albertas Čirijas).

Šeštadienį Lacijaus regiono, kuriam priklauso ir Roma, gubernatorius pareiškė, kad laikysis karantino, nes jam buvo diagnozuotas šis užkratas.

Anksčiau panašų sprendimą priėmė ir labiausiai apgyvendinto šiaurinio regiono Lombardijos gubernatorius, kadangi viruso sukeliama liga COVID-19 susirgo jo artimas patarėjas.

Giria „nuoširdžias aukas“ viruso plitimui stabdyti

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) sekmadienį sveikino Italijos „nuoširdžias aukas“ naujo koronaviruso plitimui stabdyti, vyriausybei karantinavus ketvirtadalį šalies gyventojų.

„Italijos vyriausybė ir žmonės imasi drąsių žingsnių, kuriais siekiama lėtinti koronaviruso plitimą ir apsaugoti jų šalį bei pasaulį“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedrosas Adanomas Gebrejesusas).

„Jie imasi nuoširdžių aukų. PSO solidarizuojasi su Italija ir toliau rems jus“, – pridūrė PSO vadovas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Da Luna

Da Luna portretas
matote kokia veneros bamba rankas iškėlusi,oi esu labai ukvatna bezdžionėlė, imkite furistai, vežkite nors na krai svieta, matote koks auto stopas stovi oi bizuno reikia tom šmeklom išsibarstės po marga svieta, oi juodo darbo duoti,juk kinas jau net ivedė bomba užleides iki debesu naujus istatymus kurie neklauso eis tiesia vaga į kalėima už zakono nevygdimus, va jau kiek šikna dega po blogybiu už muitintu, nesakau iš kur atėjo blogis visam svietui, nesuprasi visu karantinu, ir smarvės baisios kaip kadaise nuo černobilio gintys turėjo šimtai tukstančiu žmoniugyvybiu ir ligu iki šiu dienu ir muntantu, išsigimeliu kokie procesai atsirado, o dabar iš karto krenta ir duonos nereikia, nosi pakabina, tesiai į urna supila, likuti,

Paulius

Paulius portretas
Draudžiama, draudžiama, draudžiama! Visi tik rėkia, bet tolimųjų reisų vairuotojai kaip važiavo, taip važiuoja laisvai į Šiaurės Italiją be jokių apribojimų. Žinau ne vieną žmogų, kuris važiavo į Italiją pristatyti krovinių. Grįžę sako - o ką mums daryti, sėdėti be darbo (jiems priešingai nei biudžetininkams - niekas nemokės už sėdėjimą namuose)? Gerai, sako, 14 dienų save izoliuosim, o po jų vėl įmonių vadovybės duos vežti krovinius į Italiją. Va taip ir plinta tas virusėlis, kai žiniasklaidoje panika ON FIRE, o reali situacija yra ALL'S FINE principe. Tokia kurioziška situacija.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių