Teherane užgesintas gaisras naftos perdirbimo įmonėje

Irano sostinėje ketvirtadienį po daugiau kaip 20 valandų buvo užgesintas didžiulis gaisras, nuniokojęs vieną naftos perdirbimo įmonę, pranešė naujienų agentūra ISNA.

Pusiau oficiali naujienų agentūra ISNA, remdamasi naftos viceministru Alireza Sadeghabadi (Alireza Sadegabadžiu), pranešė, kad liepsnos buvo suvaldytos ir galiausiai užgesintos.

„Drąsūs ugniagesių veiksmai... leido visiškai užgesinti gaisrą ir neleido liepsnoms išplisti į kitus netoliese esančius rezervuarus“, – sakė A. Sadeghabadi, dėkodamas priešgaisrinei tarnybai.

Teherano greitosios medicinos pagalbos vadovas Peymanas Saberianas (Peimanas Saberianas) teigė, kad 11 žmonių buvo sužeisti, keturi iš jų gydomi ligoninėse, pranešė ISNA.

Apie vidurdienį virš gaisro vietos tebebuvo matyti juodų dūmų stulpas, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistai, nors jis nebebuvo toks tirštas kaip ankstesnę dieną.

Valstybinės televizijos iš įvykio vietos transliuotame reportaže matyti, kaip su liepsnomis grumiasi ugniagesių brigados.

Pasak pareigūnų, didžiulis gaisras įsiplieskė trečiadienį apie 19 val. 30 min. vietos (18 val. Lietuvos) laiku po sprogimo, įvykusio dėl nuotėkio iš nesandaraus dujų vamzdžio.

Pradėtas tyrimas dėl incidento.

Ši naftos perdirbimo įmonė yra įsikūrusi didelėje pramoninėje zonoje Teherano pakraštyje, vos už kelių šimtų metrų nuo gyvenamųjų rajonų.

Nuo 1968 metų veikianti gamykla gali perdirbti 250 tūkst. barelių naftos per dieną, nurodo IRNA.

Gaisras kilo kelios valandos po Irano karinio jūrų laivyno pranešimo, kad vienas didžiausių jo laivų – pagalbinis „Kharg“ – po jame kilusio gaisro nuskendo Omano įlankoje.

Gaisro laive priežastis viešai nenurodoma.

Pramoninės nelaimės Irane yra dažnos.

Gegužės 23 dieną devyni žmonės buvo sužeisti per sprogimą centriniame Irano regione esančioje sprogiųjų medžiagų gamykloje, pranešė šalies žiniasklaida. Po trijų dienų netoli Persijos įlankos pakrantės esančiame naftos chemijos komplekse įvykus sprogimui vamzdyne žuvo vienas žmogus.

Dėl pernai įvykusių dviejų „sabotažo aktų“ Irano branduoliniuose objektuose Teheranas pagrindiniu įtariamuoju laiko savo nesutaikomą priešininką Izraelį.

Kai kas Irane šiuos įvairius įvykius laiko Izraelio saugumo pajėgų atakomis, o kiti kaip labiau tikėtiną priežastį nurodo JAV sankcijas, dėl kurių Iranas yra kone visiškai izoliuotas nuo pasaulio ir negali deramai prižiūrėti savo pramoninių objektų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Žydų diversijos nesibaigia. Sankcijas Izraeliui !
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių