Graikų ugniagesiai ir pareigūnai perspėja dėl miško gaisro grėsmės gyvenvietėms prie Atėnų

Graikijos miškuose ant Penteliko kalno į šiaurę nuo Atėnų siaučiantis gaisras kelia grėsmę aplinkinėms gyvenvietėms, antradienį perspėjo ugniagesiai ir vietos pareigūnai.

Vietos valdžia išsiuntė į paveiktų rajonų gyventojų telefonus įspėjimus, ragindami juos būti „pasiruošusius vykdyti nurodymus“, bet nepaskelbė jokių įsakymų evakuotis.

„Niekam pavojus negresia“, – radijui „Skai“ sakė ugniagesių atstovas Vasilis Vatrakojanis (Vassilis Vathrakoyannis).

Anksčiau miesto meras Janis Kalafatelis (Yannis Kalafatelis) tai pačiai stočiai pareiškė, kad „gaisras nekontroliuojamas“, o Pentelio miesto vadovė Dimitra Kehaja (Dimitra Kehaya) pranešė, jog liepsnos apėmė „kelių kilometrų“ teritoriją.

Visuomeninė televizija ERT nutraukė savo programų transliavimą, kad galėtų tiesiogiai nušviesti gaisrą, kurio dūmai jau pasiekė maždaug už 30 km esantį Atėnų centrą, kur temperatūra antradienį buvo pasiekusi 38 laipsnius pagal Celsijų.

Su liepsnomis grūmėsi maždaug 74 ugniagesiai, palaikomi penkių vandenį pilančių sraigtasparnių ir penkių lėktuvų, tačiau jų pastangas sunkino vėjai, kurių greitis siekė 38 km per valandą.

Vasaros mėnesiais Graikijoje, įskaitant Pentelio kalno apylinkes, dažnai kyla miškų gaisrų.

2018 metų liepą 102 žmonės žuvo, vėjų kurstytam miškų gaisrui nusiaubus netoli Atėnų esantį pajūrio kurortą Matį. Tas gaisras pareikalavo daugiausiai aukų šalies istorijoje.


Šiame straipsnyje: GraikijaAtėnaiMiško gaisras

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių