Graikijoje prie namų nušautas žurnalistas, rašęs apie nusikaltimus

Atėnuose penktadienį prie savo namų buvo nušautas Graikijos kriminalinės žurnalistikos veteranas, pranešė šaltinis policijoje apie retą nusikaltimą prieš žiniasklaidos atstovą.

Giorgas Karaivazas (Giorgos Karaivaz), privačios televizijos „Star“ žurnalistas, vedęs naujienų tinklaraštį bloko.gr., buvo nušautas Atėnų pietiniame Alimoso rajone, sakė šaltinis policijoje.

„Ši žmogžudystė sukrėtė mus visus, – pareiškė vyriausybės atstovė Aristotelija Peloni (Aristotelia Peloni). – Pareigūnai jau tiria šį įvykį.“

Remiantis pranešimais, žurnalistą nušovė du vyrai, atvažiavę motociklu.

„Tinklaraščio bloko.gr įkūrėjo ir savininko su mumis nebėra“, – skelbė žinutė G. Karaivazo tinklaraštyje.

„Kažkas nusprendė jį nutildyti, sustabdyti jį kulkomis, kad nerašytų savo straipsnių“, – priduriama pranešime.

Remiantis pranešimais, G. Karaivazas, vienas iš ilgiausiai dirbančių ir geriausiai žinomų kriminalinių žurnalistų, buvo vedęs ir turėjo vaiką.

„Negaliu net suvokti šios informacijos, pažinojau šį žmogų 32 metus“, – sakė kitas televizijos „Star“ žurnalistas Vajosas Syrosas (Vaiosas Sirosas) naujienų laidoje.

Nors Graikijos žiniasklaidos redakcijos dažnai būna nuniokojamos vandalų arba apmėtomos padegamosiomis bombomis, žurnalisto nužudymas Graikijoje yra retenybė.

Kartais grasinimų sulaukiantys žurnalistai kreipiasi į policiją apsaugos, tačiau, remiantis pranešimais, G. Karaivazas nebuvo saugomas pareigūnų.

Incidentas įvyko kaip tik tuo metu, kai Graikijos pareigūnai sulaikė kritikos dėl per didelių policijos pajėgų skyrimo vieno prieštaringai vertinamo televizijos laidų vedėjo apsaugai.

Kelios valandos iki G. Karaivazo nužudymo piliečių apsaugos ministras Michalis Chrizohoidis (Michalis Chrysohoidis) parlamente pareiškė, kad valstybės apsauga naudojasi „viešosios erdvės žiurkės“, kurios jos net nenusipelnė.

„Pastaruosius 20 metų kiekvienas (už policiją atsakingas) ministras bandė nuimti pareigūnus nuo „ypatingai svarbių asmenų apsaugos pareigų“ ir sugrąžinti juos į priešakines pozicijas“, – sakė ministras.

Liepos mėnesį bulvarinio laikraščio savininkas Stefanas Chiosas (Stafanos Chios) išgyveno pasikėsinimą nužudyti, kai prie jo namų jį pašovė vyras su gobtuvu.

Šios bylos tyrimas dar nebaigtas.

2010 metais prie namų buvo nušautas tiriamosios žurnalistikos atstovas, tinklaraštininkas Sokratis Giolijas (Socratis Giolias). Tuo metu valstybinė televizija NET pranešė, kad jis rinko medžiagą apie korupciją.

Atsakomybę už nusikaltimą prisiėmė šešėlinė kraštutinių kairiųjų grupė, tačiau nusikaltimas taip ir nebuvo išaiškintas.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių