Gaisrų Kalifornijoje nepavyksta suvaldyti, ugniagesiai skaičiuoja aukas

 • Teksto dydis:

Gelbėtojams radus daugiau liepsnose žuvusių žmonių kūnų, Kalifornijoje siaučiančių didelių miškų gaisrų aukų skaičius padidėjo iki 23-jų.

Ugniagesiai kovoja su liepsnomis valstijos šiaurėje ir pietuose, tačiau mažai tikėtina, jog gaisrai bus artimiausiu metu suvaldyti.

„Šiandien buvo rasta dar 14 kūnų, taigi bendras aukų skaičius padidėjo iki 23-jų“, – pareiškė Bjuto apygardos šerifas Kory Honea (Koris Honėja) per spaudos konferenciją.

Dešimt iš šių kūnų buvo rasti Paradaiso mieste, o keturi – Konkovo bendruomenėje, kuri taip pat priklauso Bjuto apygardai, pridūrė jis.

Per gaisrą Paradaise, kuris buvo pramintas „Stovyklos laužu“, jau žuvo iš viso 19 žmonių. Liepsnos šiame mieste suniokojo daugiau kaip 6,7 tūkst. pastatų, kurių dauguma buvo individualūs gyvenamieji namai.

Vietos gyventojai evakavosi, tačiau policija agentūrai AFP pareiškė, jog kai kurie ūkininkai sugrįžo patikrinti savo ūkių.

„Mūsų matyto nuniokojimo mastas iš tikrųjų neįtikėtinas ir draskantis širdį. Mūsų širdys atgręžtos į visus, ką visa tai paveikė“, – sakė Kalifornijos gubernatoriaus gelbėjimo tarnybų biuro direktorius Markas Ghilarducci (Markas Gilardučis).

Išrinktasis Kalifornijos gubernatorius Gavinas Newsomas (Gevinas Njusomas) paskelbė nepaprastąją padėtį, kad ugnies niokojamoms teritorijoms būtų galima greičiau suteikti pagalbą.

Sparčiai plintantis „Stovyklos laužas“ valstijos šiaurėje įsiplieskė ketvirtadienio ryte.

Genamas stipraus vėjo, jis jau išdegino 40,5 tūkst. hektarų ir yra suvaldytas tik 20 proc., nurodė Kalifornijos priešgaisrinis departamentas („Cal Fire“). Su liepsnomis kovoja daugiau kaip 3,2 tūkst. ugniagesių. Trys iš jų jau patyrė sužalojimų.

Ugniagesių vertinimais, gaisrui visiškai suvaldyti jiems reikės trijų savaičių.

Oficiali šio gaisro priežastis dar nėra nustatyta.

Liepsnose skęstantys Malibu namai

Miškų gaisrai siaučia ir pietinėje Kalifornijos dalyje, vienas jų – į šiaurę nuo Los Andželo, o kitas – Venturos apygardoje netoli Tausand Oukso miestelio, kur vienas Jūrų pėstininkų korpuso veteranas per išpuolį kantri muzikos bare trečiadienio vakare nušovė 12 žmonių.

Pareigūnai pareiškė, jog evakuotis liepta maždaug 200 tūkst. žmonių, įskaitant visus Malibu miesto gyventojus.

Venturos apygardos priešgaisrinis departamentas nurodė, kad vadinamasis Vulsio gaisras išdegino apie 28 tūkst. hektarų, sunaikino mažiausiai 150 namų ir kol kas nėra suvaldytas. Šioje ir kaimyninėje Los Andželo apygardoje buvo nurodyta evakuotis apie 88 tūkst. namų gyventojams.

„Girdėjom, kad tai ateina, todėl parengėme purškiklius ir visą namą apliejome vandeniu, – pasakojo Malibu gyventojas Patrickas Henry (Patrikas Henris). – Mums pakako laiko, kad uždarytume bagažinėje šunis.“

Šis kurortas yra viena iš labiausiai Holivudo žvaigždžių pamėgtų vietų Kalifornijoje. Čia namus turi aktoriai Leonardo DiCaprio (Leonardas DiKaprijas), Jackas Nicholsonas (Džekas Nikolsonas), Jennifer Aniston (Dženifer Aniston), Halle Berry (Heil Beri), Charlize Theron (Šarliz Teron), Bradas Pittas (Bredas Pitas) ir daug kitų garsenybių.

Televizijos realybės šou žvaigždė Kim Kardashian West (Kim Kardašian Vest), gyvenanti į šiaurę nuo Malibu pakrantės esančiame Kalabasase, per „Instagram“ pranešė, kad ir jai teko išvykti.

„Ką tik sugrįžau namo ir turėjau vieną valandą susikrauti daiktus ir evakuotis iš mūsų namo. Meldžiuosi, kad visi būtų saugūs“, – rašė ji.

Evakuotis buvo priverstas ir aktorius Martinas Sheenas (Martinas Šynas), kurio sūnus aktorius Charlie (Čarlis) vienu metu buvo pranešęs apie jo dingimą.

„Su mumis viskas gerai, esame Zumos paplūdimyje ir šiąnakt greičiausiai miegosime automobilyje“, – pareiškė M. Sheenas televizijos kanalui „Fox News 11“ ir pridūrė, jog per visus 48 gyvenimo Malibu metus nėra matęs baisesnio gaisro.

Su gaisrais kovoja 8 tūkst. ugniagesių

Daugiau nei 8 tūkst. ugniagesių kovoja su trimis didžiuliais miškų gaisrais Kalifornijoje, sekmadienį pranešė pareigūnai.

Šie gaisrai sunaikino tūkstančius pastatų ir pražudė 25 žmones.

Didžiausias yra Kalifornijos šiaurėje siaučiantis gaisras „Camp Fire“. Jo metu žuvo 23 žmonės – tai yra trečias pagal aukų skaičių gaisras Kalifornijos istorijoje.

Pietų Kalifornijoje siaučiantis „Woolsey Fire“ smogė Malibu ir Tausand Oukso miestams.

Oro sąlygos gaisrams plisti šiuo metu yra itin palankios, Kalifornijoje išlieka smarkiai vėjuota.

Gesinti gaisrų atvyksta ugniagesiai iš kitų JAV valstijų.

D. Grybauskaitė ir S. Skvernelis pareiškė užuojautą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir premjeras Saulius Skvernelis pareiškė JAV prezidentui Donaldui Trumpui (Donaldui Trampui) bei šios šalies žmonėms užuojautą dėl dešimčių žmonių gyvybių pareikalavusių gaisrų Kalifornijos valstijoje.

Pasak šalies vadovės, šiuo sunkiu metu visa Lietuva reiškia paramą JAV žmonėms.

Prezidentė palinkėjo visokeriopos stiprybės ir ištvermės aukų šeimoms, artimiesiems ir visiems nukentėjusiesiems, taip pat susitelkimo ir vienybės Kalifornijos gyventojams, tęsiant gelbėjimo darbus bei kuo greičiau įveikiant šios nelaimės padarinius, pranešė Prezidentūra.

S. Skvernelis žuvusiųjų artimiesiems linkėjo tvirtybės ir vienybės sunkią netekties valandą, nukentėjusiesiems – didžiausios sveikatos.

Vyriausybės vadovas taip pat palinkėjo stiprybės tęsiant gaisrų gesinimo ir gelbėjimo darbus.

Naujausiais duomenimis, per miškų gaisrus Kalifornijoje žuvo 23 žmonės.

Genama stipraus vėjo, ugnis jau išdegino 40,5 tūkst. hektarų ir yra suvaldytas tik 20 proc., nurodė Kalifornijos priešgaisrinis departamentas („Cal Fire“). Su liepsnomis kovoja daugiau kaip 3,2 tūkst. ugniagesių. Trys iš jų jau patyrė sužalojimų.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Tiesioginė vėjo jėgainių pasekmė - Gamtoje NIEKO nebūna nemokamai.

Anonimas

Anonimas portretas
Nu ale kaip meniskai dega. Tai rusu ir Putino darbas.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių