Buvę JAV policininkai nuteisti dėl jų vaidmens nužudant G. Floydą

Dviem buvusiems Mineapolio policijos pareigūnams trečiadienį buvo skirta laisvės atėmimo bausmė už jų vaidmenį afroamerikiečio George'o Floydo (Džordžo Floido) nužudyme, sukėlusiame masinius protestus prieš rasinę neteisybę Jungtinėse Valstijose.

JAV apygardos teisėjas Paulas Magnusonas (Paulas Magnusonas) nuteisė 28-erių J. Alexander'ą Kuengą (Dž. Aleksandrą Kingą) kalėti trejus metus, o 36-erių Tou Thao (Tu Tao)  – pusketvirtų metų dėl federalinių kaltinimų.

A. Kuengas ir T. Thao nuteisti už tai, kad pažeidė G. Floydo pilietines teises, rodė „sąmoningą abejingumą“ jo medicininiams poreikiams ir nesikišo, kad sustabdytų kito pareigūno Dereko Chauvino (Deriko Šovino) „nepagrįstos jėgos“ panaudojimą.

A. Kuengas, T. Thao ir D. Chauvinas yra trys iš keturių pareigūnų, kurie sulaikė G. Floydą, vienos parduotuvės savininkui apkaltinus jį panaudojus padirbtą 20 JAV dolerių banknotą perkant cigaretes.

Vienas praeivis nufilmavo, kaip 19 metų policijos pajėgose išdirbęs D. Chauvinas beveik 10 minučių keliu spaudė kaklą G. Floydui, kol jis neteko sąmonės ir užduso.

Jis buvo pripažintas kaltu dėl G. Floydo nužudymo ir sulaukė daugiau nei 20 metų įkalinimo bausmės.

Ketvirtam įvykio vietoje buvusiam pareigūnui Thomui Lane'ui (Tomui Leinui) praėjusį mėnesį buvo skirta pustrečių metų įkalinimo bausmė už už vaidmenį G. Floydo nužudyme.

Th. Lane'o advokatai savo klientui prašė daug švelnesnės bausmės – kiek daugiau nei dvejų metų. Savo prašymą jie motyvavo tuo, kad Th. Lane'as pasiūlė paguldyti G. Floydą ant šono ir bandė jį gaivinti.

„Visi keturi pareigūnai, dalyvavę tragiškai žūstant George'ui Floydui, buvo pripažinti kaltais federaliniame teisme, sulaukė laisvės atėmimo bausmės ir patraukti atsakomybėn už jų nusikaltimus“, – sakoma generalinio prokuroro padėjėjos Kristen Clarke (Kristen Klark) pareiškime.

„Federalinis visų pareigūnų, susijusių su George'o Floydo mirtimi, patraukimas baudžiamojon atsakomybėn turėtų pasiųsti aiškią ir įtikinamą žinią, kad Teisingumo departamentas niekada netoleruos neteisėto teisėsaugos pareigūnų piktnaudžiavimo valdžia ar amerikiečių persekiojimo“, – nurodė K. Clarke.

A. Kuengas ir Th. Lane'as padėjo sulaikyti G. Floydą, o T. Thao stabdė praeivius, kurie maldavo pareigūnų nulipti nuo G. Floydo, kai šis gulėjo veidu į žemę ir skundėsi, kad negali kvėpuoti.

39 metų Th. Lane'as buvo policijos naujokas, kai kartu su kitu nauju policininku A. Kuengu sulaikė G. Floydą, pasiskundus parduotuvės savininkui.

Policininkams stengiantis įsodinti stambaus sudėjimo G. Floydą į savo automobilį, prie jų prisijungė du patyrę pareigūnai – D. Chauvinas ir T. Thao.

Th. Leo gegužę pripažino savo kaltę dėl atskirų valstijos kaltinimų prisidėjus prie antro laipsnio netyčinio nužudymo.

A. Kuengas ir T. Thao spalį taip pat turėtų stoti prieš teismą dėl valstijos kaltinimų netyčiniu nužudymu.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių