Baltarusijoje sulaikytą S. Sapegą ruošiasi aplankyti advokatas

Vilniuje studijuojančios Rusijos pilietės Sofijos Sapegos, kuri praeitą savaitgalį buvo sulaikyta kartu su savo vaikinu disidentu žurnalistu Ramanu Pratasevičiumi Baltarusijai priverstinai nutupdžius bendrovės „Ryanair“ lėktuvą, advokatas trečiadienį pareiškė gavęs leidimą susitikti su savo kliente ir laukiantis eilės ją aplankyti.

„Lankymas KGB tardymo izoliatoriuje vyksta gyvos eilės tvarka. Prieš mane yra ir kitų advokatų. Tai yra, kai tik tai pavyks – iškart“ susitiksime, naujienų agentūrai „Interfax“ sakė teisininkas Aliaksandras Filanovičius.

„Kabinetų nedaug, viskas nenuspėjama. Jei kolegos užtruks šiek tiek ilgiau, šiandien galbūt ir neaplankysiu“, – pridūrė teisininkas.

Pagal įstatymus, kaltinimai jo klientei turi būti pareikšti per dešimt dienų laikotarpį, pažymėjo A. Filanovičius.

Praėjusį sekmadienį Minsko oro uoste buvo priverstinai nutupdytas keleivinis bendrovės „Ryanair“ lėktuvas, skridęs iš Atėnų į Vilnių. Jis buvo priartėjęs prie Lietuvos oro erdvės, tačiau buvo priverstas pasukti į Baltarusijos sostinę.

Jei kolegos užtruks šiek tiek ilgiau, šiandien galbūt ir neaplankysiu.

„Ryanair“ pranešė, kad lėktuvas su daugiau kaip šimtu keleivių nusileido Minsko oro uoste, nes Baltarusijos oro dispečeriai informavo apie potencialią saugumo grėsmę lėktuve. Ši informacija vėliau nepasitvirtino.

Šiuo lėktuvu skrido žurnalistas, aktyvistas ir vienas iš opozicijos informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjų 26 metų R. Pratasevičius. Lėktuvui nusileidus Minske, jis sulaikytas, taip pat sulaikyta jo 23 metų mergina, Europos humanitarinio universiteto Vilniuje studentė, Rusijos pilietė S. Sapega.

S. Sapega Baltarusijoje įtariama tam tikrais nusikaltimais, galimai padarytais po ginčijimų 2020 metų prezidento rinkimų. Išvakarėse buvo paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame įtariamoji sako, kad yra redagavusi „Telegram“ kanalą „Baltarusijos juodoji knyga“, skelbiantį duomenis apie šalies saugumo pajėgas.

Pernai „Nexta“ įkūrėjus 22 metų Sciapaną Pucilą ir 26 metų R. Pratasevičių Baltarusija įtraukė į „asmenų, dalyvaujančių teroristinėje veikloje“, sąrašą, o patį kanalą paskelbė „ekstremistiniu“ ir nurodė jį blokuoti.

Po rugpjūtį įvykusių prezidento rinkimų, kuriuos opozicija ir Vakarų demokratijos laiko suklastotais, Baltarusiją buvo kelis mėnesius apėmę beprecedenčiai masiniai protestai. To balsavimo nugalėtojų buvo paskelbtas autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka, geležiniu kumščiu valdantis šalį jau beveik tris dešimtmečius, nors opozicija ir Vakarų šalys rinkimus laiko suklastotais.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių