Artėjant pirmosioms karo prieš Ukrainą metinėms Rusijos pajėgos ruošiasi puolimui

Rytiniame Ukrainos Donbaso regione rusų pajėgos sukaustė ukrainiečius gynybiniame laukime – Maskva telkia papildomas kovines pajėgas artimiausiomis savaitėmis numatomam puolimui, pirmadienį pranešė Ukrainos pareigūnai.

Aplink Bachmuto miestą ir netoliese esančius Soledarą ir Vuhledarą ištisas savaites tęsiasi intensyvios kovos, pranešė Ukrainos prezidento kanceliarija.

Jie yra Donecko srityje, kuri kartu su kaimynine Luhansko sritimi sudaro su Rusija besiribojantį pramoninį Donbaso regioną.

„Mūšiai dėl regiono įsibėgėja“, – per televiziją sakė Donecko gubernatorius Pavlo Kyrylenka ir pridūrė, kad „rusai į mūšį meta naujus dalinius ir naikina mūsų miestus bei kaimus“.

Tuo metu Luhansko gubernatorius Serhijus Haidajus teigė, kad apšaudymas Luhanske aprimo, nes „rusai taupo šaudmenis plataus masto puolimui“.

Pasak karo analitikų, Kremliaus pajėgos galimai tyrinėja Ukrainos gynybą, ieškodamos silpnų vietų, arba daro klaidinantį manevrą rengdamosi pagrindiniam puolimui per šalies pietus.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiilgo bent kiek sėkmės mūšio lauke. Vasario 24 dieną pasitinkant invazijos metines, jis ypač nori išlaikyti neteisėtai aneksuotą teritoriją rytinėje Ukrainos dalyje.

Nors ir nepavyko pasiekti svarbiausių tikslų, pirmaisiais karo mėnesiais rusų pajėgos iškovojo laimėjimų. Tačiau vėliau Ukrainos kontrpuolimas jas išstūmė iš didelių teritorijų.

Vakarų šalių karinė pagalba buvo būtina, kad Kyjivas galėtų atremti daug didesnes karines pajėgas.

Norvegijos vyriausybė ketina Ukrainai skirti 75 mlrd. kronų (6,8 mlrd. eurų) vertės daugiametį paramos paketą, taip tapdama viena didžiausių paramos Kyjivui teikėjų pasaulyje.

Naftos išteklių turtingos Skandinavijos šalies ministras pirmininkas Jonas Gahras Store (Jonas Gahras Stiorė) pirmadienį sakė, kad šie pinigai bus panaudoti karinės ir civilinės pagalbos paketui penkerių metų laikotarpiui. Tačiau tam pirmiausiai turi pritarti parlamentas.

Tuo metu Kanados gynybos ministrė Anita Anand vėlai sekmadienį tviteryje parašė, kad pirmasis „Leopard“ tankas, kurį Otava dovanoja Kyjivui, siekiančiam nugalėti Rusiją, jau atvyko į Lenkiją.

Ji sakė, kad netrukus prasidės Ukrainos kariškių mokymai, kaip naudotis šiuo tanku. Sąjungininkai stengiasi parengti ukrainiečius artėjančiam puolimui.

Ukrainos prezidento kanceliarija pirmadienį pranešė, kad per pastarąją parą per Rusijos apšaudymą žuvo mažiausiai vienas civilis ir dar 10 buvo sužeisti.

Penki žmonės nukentėjo per Charkivo miesto apšaudymą, kai Rusijos sviediniai pataikė į gyvenamuosius pastatus ir universitetą, sakoma pranešime.

Ukrainos valdžios institucijos nurodė, kad rusai nuo okupuotos Zaporižios atominės elektrinės vėl apšaudė taikinius kitapus Dnipro upės ir apgadino gyvenamuosius pastatus bei elektros linijas Nikopolyje ir Marhanece.

Karo pradžioje Rusijos pajėgos užėmė didžiausią Europoje atominę elektrinę, o reguliarus teritorijos apšaudymas sukėlė didelį susirūpinimą dėl saugumo.

Šią savaitę Jungtinių Tautų branduolinės energetikos vadovas turėtų apsilankyti Maskvoje ir aptarti saugumo Zaporižioje klausimus.

Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generalinis direktorius Rafaelis Grossi (Rafaelis Grosis) siekia „tęsti konsultacijas, kurių tikslas – susitarti dėl branduolinės saugos ir apsaugos zonos [aplink elektrinę] ir tai įgyvendinti“, sakė jos atstovas Fredrikas Dahlas.

 


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeBachmutasRusijos pajėgosPavlo Kyrylenka

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių