„Amnesty International“ atsiprašė Ukrainos už skandalingą ataskaitą, bet ją tebeteisina

Žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ sekmadienį sakė „labai apgailestaujanti dėl sielvarto ir pykčio“, kilusių jai užfiksavus su įsiveržusiomis Rusijos pajėgomis kovojančių Ukrainos gynėjų įtariamus tarptautinės teisės pažeidimus.

„Nors visiškai laikomės savo išvadų, apgailestaujame dėl sukelto skausmo“, – sakoma organizacijos pareiškime.

„Jokie mūsų užfiksuoti Ukrainos pajėgų veiksmai niekaip nepateisina Rusijos pažeidimų“, – pabrėžiama jame.

Ketvirtadienį paskelbtoje ataskaitoje „Amnesty International“ paminėjo incidentus 19-oje miestų ir miestelių, kai ukrainiečių pajėgos tikriausiai sukėlė pavojų civiliams, įrengdamos bazes gyvenamuosiuose rajonuose.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis „Amnesty International“ išvadas prilygino bandymui suversti kaltę aukoms.

„Amnesty International“ ataskaita išprovokavo įtūžį Ukrainoje. Organizacijos padalinio Ukrainoje vadovė atsistatydino, apkaltinusi šią grupę atkartojant Kremliaus propagandą.

Sekmadienio pareiškime organizacija neatsisakė savo išvadų.

Nors visiškai laikomės savo išvadų, apgailestaujame dėl sukelto skausmo.

„Nustatyta atvejų, kai ukrainiečių pajėgos dislokavosi visai šalia civilių gyvenamų vietų, tokiu būdu potencialiai sukeldamos jiems... rusų ugnies pavojų, – sakoma pareiškime. – Taip įvertinome remdamiesi tarptautinės humanitarinės teisės taisyklėmis, pagal kurias visos konflikto šalys turi kaip tik įmanoma vengti dislokuoti karinius objektus tankiai apgyvendintuose rajonuose ar netoli jų.“

Vis dėlto „Amnesty International“ pripažino jos ataskaitos sukeltos reakcijos mastą.

„Amnesty International“ labai apgailestauja dėl sielvarto ir pykčio, kuriuos sukėlė mūsų pranešimas spaudai dėl Ukrainos kariuomenės kovos taktikos“, – pareiškė organizacija.

Ji nurodė, kad nuo Rusijos invazijos pradžios vasario mėnesį apklausė šimtus nukentėjusių ukrainiečių, „kurių istorijos nušviečia žiaurią Rusijos... agresijos tikrovę“.

„Kvietėme pasaulį demonstruoti solidarumą su ukrainiečiais konkrečiais veiksmais ir toliau tai darysime“, – priduriama pareiškime.


Šiame straipsnyje: Amnesty Internationalkaras Ukrainojeataskaita

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių