Atlanto vandenyno pietuose užfiksuotas 6,8 balo žemės drebėjimas Pereiti į pagrindinį turinį

Atlanto vandenyno pietuose užfiksuotas 6,8 balo žemės drebėjimas

2013-11-16 09:02
BNS inf.
Atlanto vandenyno pietuose užfiksuotas 6,8 balo žemės drebėjimas
Atlanto vandenyno pietuose užfiksuotas 6,8 balo žemės drebėjimas / Scanpix nuotr.

Stiprus 6,8 balo žemės drebėjimas buvo užfiksuotas Skotijos jūros dugne tarp įpiečiausio Pietų Amerikos kyšulio ir Antarktidos, pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS).

Drebėjimas įvyko šeštadienį 3 val. 34 min. Grinvičo (5 val. 34 min. Lietuvos) laiku labai atokiame regione, todėl mažai tikėtina, kad jis sukėlė sugriovimų arba pareikalavo žmonių aukų, pažymėjo USGS, stebinti seisminius įvykius visame pasaulyje.

Šio žemės drebėjimo epicentras buvo už 917 kilometrų į pietvakarius nuo Pietų Džordžijos ir Pietų Sandvičo salų, už 1 158 į pietryčius nuo Folklando salų sostinės Stenlio ir už 1 397 kilometrų į pietus nuo Ušuajos miesto Argentinoje.

Požeminių smūgių židinys buvo 9 kilometrų gylyje, pridūrė USGS.

Ramiojo vandenyno cunamių perspėjimo centras savo pranešime, remdamasis istoriniais duomenimis, nurodė, niokojančio cunamio grėsmės nėra.

Tačiau „yra maža tikimybė, kad kils vietinis arba regioninis cunamis, kuris gali paveikti pakrantes, paprastai esančias ne toliau nei už kelių šimtų kilometrų nuo žemės drebėjimo epicentro“, – sakoma pranešime.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų