Žvalgyba: Rusijoje per kelis mėnesius kariauti užverbuota šimtai kalinčių moterų

Rusijoje per kelis mėnesius kariauti buvo užverbuota keli šimtai kalinčių moterų.

Tai interviu „Ukrinform“ pareiškė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos atstovas Andrijus Jusovas, komentuodamas leidinio „The New York Times“ publikaciją apie moterų verbavimą Rusijos kalėjimuose.

„Ši praktika Rusijoje taikoma jau kelis mėnesius. Kalinės ne mobilizuojamos, o verbuojamos. Bet verbuojant dažnai naudojami jėgos metodai, kad moterys sutiktų pasirašyti sutartis“, – sakė jis.

Pareigūnas pridūrė, kad tarp Rusijos kalėjimuose bausmę atliekančių moterų nėra tiek daug norinčių eiti kariauti, kaip tikėjosi valdžia.

„Skaičius nėra reikšmingas. Mes kalbame apie šimtus kalinių, bet ne apie tūkstančius. Jos verbuojamos laisvės atėmimo vietose visoje Rusijoje“, – pabrėžė Ukrainos žvalgybos atstovas.

„The New York Times“ šaltinių teigimu, 2023 metų rudenį kariniai verbuotojai pradėjo lankytis moterų kalėjimuose europinėje Rusijos dalyje.

Verbuotojai siūlė kalinėms pagal sutartis vienerius metus tarnauti snaiperėmis, sanitarėmis ir fronto radistėmis.

Kaip anksčiau rašė „Ukrinform“, Nacionalinio pasipriešinimo centras pranešė, kad Rusijoje nuspręsta papildyti karinį kontingentą Ukrainos frontuose kalinėmis iš Rusijos kolonijų.


Šiame straipsnyje: Rusijaverbavimasmoteryskalinėskaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių