Baltarusijos žurnalistė per R. Pratasevičiaus spaudos konferenciją: netikiu nė vienu žodžiu

 • Teksto dydis:

Baltarusijos opozicijos tinklaraštininkas Ramanas Pratasevičius pirmadienį pasirodė Baltarusijos valdžios surengtoje spaudos konferencijoje ir tikino, kad jaučiasi puikiai bei prašė nebeskleisti gandų apie jo sveikatą. Tačiau tokie R. Pratasevičiaus pasisakymai įtikino ne visus salėje buvusius žurnalistus.

„Ant mano rankų yra suėmimo žymės, nes pareigūnai neturėjo su savimi antrankių. (...) Kalbant apie mano sveikatos problemas, girdėjau daug melagienų apie savo sveikatos būklę. Turiu pasakyti, kad jaučiuosi puikiai, esu puikiai nusiteikęs“, – kalbėjo R. Pratasevičius.

Jis teigė neturintis jokių priekaištų, tikino, kad niekas jo neskriaudė ir nenaudojo prieš jį jėgos, todėl prašė žiniasklaidos nebeskleisti gandų.

„Prašyčiau nebeskleisti daugiau jokių gandų, nes dėl to kenčia Sofija (Sapega) ir mano tėvai, kurie yra Lenkijoje, informaciniame vakuume. Ponai, pagalvokite apie tai, kaip reaguotų jūsų motina, jeigu būtumėte tokioje situacijoje ir kažkas teigtų, kad jos sūnus buvo sumuštas, nors tai melas“, – kalbėjo R. Pratasevičius.

Jis teigė, kad nors pats jaučiasi gerai, jo tėvai kenčia dėl susidariusios situacijos ir jais manipuliuojama.

R. Pratasevičius taip pat pridūrė, kad spaudos konferencijoje dalyvauja savo valia.

Scanpix nuotr.

Spaudos konferencijoje savo poziciją parodė ir keli BBC žurnalistai – jie paliko salę. Vėliau socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje žurnalistas Jonahas Fisheris pridūrė: „Mes ką tik išėjome. Nedalyvausime, nes jis ten akivaizdžiai priverstas būti“.

Į R. Pratasevičiaus pasisakymus konferencijų salėje sureagavo ir naujienų agentūros „BelaPAN“ žurnalistė Tatjana Korovenkova. 

„Daugybė žmonių, Baltarusija ir jūsų kolegos nuoširdžiai jus užjaučia, – sakė ji. – Netikiu nė vienu jūsų sakomu žodžiu“.

Primename, kad lėktuvu iš Atėnų į Vilnių skridęs R. Pratasevičius, kartu su kitais įkūręs baltarusių opozicijos kanalą „Nexta“ platformoje „Telegram“, Minsko laikomą ekstremistiniu, taip pat jo draugė – Vilniuje studijuojanti Rusijos pilietė Sofija Sapega – buvo sulaikyti Minsko oro uoste gegužės 23 dieną.

Baltarusijoje sulaikytos Vilniuje studijuojančios Rusijos pilietės S. Sapegos advokatas pirmadienį pranešė, kad jai iškeltos dvi baudžiamosios bylos.

Dėl šio incidento ES valstybės uždarė savo oro erdvę Baltarusijos orlaiviams ir paragino oro bendroves neberengti skrydžių virš šios šalies teritorijos.

Baltarusijos valstybinė televizija jau anksčiau parodė interviu su R. Pratesevičiumi, per kurį jis kalbėjo panašius dalykus, tačiau šis interviu pasmerktas Baltarusijos opozicijos ir tarptautinės bendruomenės, teigdami, kad sulaikytajam akivaizdžiai daromas spaudimas.NAUJAUSI KOMENTARAI

aš portretas
Baltarusijos žurnalistė kalba taipkaip ir kiti amerikonų atstovai,tiesos nepripažįsta.

as

as portretas
labai paprastai reikia vertinti-isdavikas.Isdavikas visu savo pricipu,pasauleziuros.Matyt nieko ir neturejo.Ir nereikia kalti prie kryziaus lietuviu,kurie karo metu kazka nusove.Iremtu sautuva i kakta,pasielgtum taip kaip sis putlus berniukas

Simas

Simas portretas
As nebezinau kaip vertinti Prataseviciaus kalbas po brifingo su zurnalistais.Ar paveiktas kokiu psichotropiniu vaistu .Jis stebisi kodel dalis baltarusiu pabego i Lietuva,nes ten jiems niekas negrasina.Pasirodo jie gyvena viesbutyje prie Vilniaus aerouosto,o kadangi Lietuvoje didele bedarbyste,tai jie negali rasti darbo,o kiti opozicionieriai vazineja po pasauli kaulydami pinigu.Kalba tokiu dziaugsmingu veidu.
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių