V. Zelenskis: užsienio diplomatų ir jų šeimų evakuacija iš Kijevo yra klaida

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį kelių Vakarų šalių ambasadų darbuotojų ir jų šeimų evakuaciją iš Kijevo pavadino klaida, nepaisant tvyrančios įtampos dėl potencialaus Rusijos įsiveržimo pavojaus.

„Taip. Manau, kad tai klaida. Kalbu apie tai atvirai. Neturiu teisės sakyti, kad tai gerbiamų šalių vyriausybių klaida. Manau, kad tai klaida mums, Ukrainai“, – Kijeve bendraudamas su užsienio žurnalistais sakė V. Zelenskis, komentuodamas JAV ir Jungtinės Karalystės sprendimą grąžinti namo dalį savo personalo.

Prezidentas kritiškai įvertino pareiškimus, kad šalį palieka nebūtini darbuotojai: „Taip nemanau – tokioje situacijoje visi yra pirmojo lygio darbuotojai, visi turi likti vietoje.“

Kaip pavyzdį valstybės vadovas paminėjo Graikiją, turinčią atstovybę Donecko srityje esančiame Mariupolyje. Pasak V. Zelenskio, „graikai nieko neišvežė“.

„Nelyginu šalių, tenoriu pasakyti, kad tai labai svarbus signalas... Manau, kad ambasadų darbuotojai ir diplomatai turėtų būti čia. Jie yra diplomatijos kapitonai, savo valstybių atstovai. Kaip žinia, kapitonai paskutiniai palieka laivą. Manau, kad neturime „Titaniko“. Ukraina juda į priekį“, – pabrėžė jis.

Vėliau Ukrainos prezidentas pridūrė, kad diplomatų evakuaciją laiko „neteisingais, pertekliniais žingsniais, kurie mums nepadeda“.

„Visa kita – ir karinė pagalba, ir finansiniai rezervai ir kita – yra parama. Esame už tai dėkingi, bet aš gi negaliu... kaip daugelis politikų, būti dėkingas Jungtinėms Amerikos Valstijoms vien todėl, kad tai yra Jungtinės Amerikos Valstijos... Noriu, kad būtume partneriai ir tiesiog draugai“, – pareiškė V. Zelenskis.

Prie Ukrainos sienų dešimtis tūkstančių karių sutelkusią Rusiją Vakarai kaltina rengiantis galimai invazijai į provakarietišką savo kaimynę ir pagrasino beprecedentėmis sankcijomis, jei įsiveržimas įvyks. Pati Maskva neigia turinti tokių planų.NAUJAUSI KOMENTARAI

manau

manau portretas
Net tas glušas supranta, kad Rusija nieko nepuls, kol to nedarys Ukraina, nors kas beatsitiktų , vis tiek bus kalta Rusija, juk ją jau paskyrė būti "agresore" , - geriau pasižiūrėtų kiek karų nuo praeito amžiaus šešiasdešimtųjų iki šio amžiaus dvidešimtųjų sukėlė karų JAV prezidentai, "taikdariai", turbūt nebuvo nė vieno JAV prezidento kuris nekariautų didesnio, ar mažesnio karo, ar net kelių karų vienu metu, o jie visam pasauliui triūbija apie Rusijos agresija, kuo patys kvepia tuo kitus tepa s, - sako lietuvių išmintis , - taip ir yra.

Jonas Lietuvis

Jonas Lietuvis portretas
Jau liliputas ramina karo nebus. Gudrus parazitas pinigu priiėmė.rėkia rusai puola.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių