V. Putinas svaidosi pažadais: padės įveikti maisto krizę, jei Vakarai atšauks sankcijas

Maskva yra pasirengusi „reikšmingai prisidėti“ užkertant kelią gresiančiai pasaulinei maisto krizei, jei Vakarai atšauks dėl karo Ukrainoje jai įvestas sankcijas, ketvirtadienį sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Italijos ministrui pirmininkui Mario Draghi (Marijui Dragiui), tačiau JAV šį pareiškimą atmetė kaip „melą ir dezinformaciją“.

V. Putinui vasario 24 dieną pasiuntus kariuomenę į kaimyninę Ukrainą, Vakarų šalys paskelbė Rusijai beprecedenčių sankcijų.

Karas Ukrainoje ir dėl jo Maskvai įvestos tarptautinės sankcijos sutrikdė trąšų, grūdų ir kitų prekių tiekimą iš abiejų šalių. Iki karo Rusijai ir Ukrainai kartu teko maždaug 30 proc. pasaulinio kviečių eksporto.

„V. Putinas pabrėžė, kad Rusijos Federacija yra pasirengusi reikšmingai prisidėti prie maisto krizės įveikimo eksportuodama grūdus ir trąšas, jei Vakarai panaikins politiškai motyvuotus apribojimus“, – nurodė Kremlius pranešime, išplatintame po V. Putino ir M. Draghi pokalbio telefonu.

Pranešime priduriama, kad V. Putinas taip pat kalbėjo apie „veiksmus, kurių imtasi siekiant užtikrinti laivybos saugumą, įskaitant kasdien atidaromus humanitarinius koridorius iš Azovo ir Juodosios jūrų uostų išplaukti civiliniams laivams, kuriems trukdo Ukrainos pusė“.

V. Putinas taip pat pavadino „nepagrįstais“ kaltinimus, kad Rusija atsakinga už maisto produktų tiekimo pasaulinėje rinkoje problemas.

Dabar jie naudoja ekonomines priemones kaip ginklus. Jie naudoja maistą kaip ginklą.

Jungtinės Valstijos sarkastiškai atsiliepė apie šį V. Putino pasiūlymą. 

„Dabar jie naudoja ekonomines priemones kaip ginklus. Jie naudoja maistą kaip ginklą. Jie naudoja ekonominę pagalbą kaip ginklą. Manau, tai neturėtų stebinti, nes jie kaip ginklą naudoja viską, įskaitant melą ir informaciją“, – sakė Gynybos departamento atstovas spaudai Johnas Kirby (Džonas Kerbis).

„Administracija diskutuoja su mūsų tarptautiniais partneriais ir sąjungininkais, kaip geriausiai spręsti šią problemą“, – sakė jis.

Italijos premjeras per spaudos konferenciją sakė, kad „šio telefoninio pokalbio tikslas buvo paklausti, ar būtų galima ką nors padaryti, kad būtų atblokuoti šiuo metu Ukrainos sandėliuose laikomi grūdai“.

Jis pasiūlė Rusijai ir Ukrainai „bendradarbiauti atblokuojant Juodosios jūros uostus“, kuriuose laikomi grūdai – „viena vertus, kad šie uostai būtų atlaisvinti, kita vertus, jog būtų užtikrinta, kad jų atlaisvinimo metu nekils susirėmimų“.

M. Dragis sakė, kad Rusija „pasirengusi toliau veikti šia kryptimi“, ir pridūrė, jog paskambins Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui, kad išsiaiškintų, „ar yra panašus pasirengimas“.

Tačiau „paklaustas, ar įžvelgiau kokių nors vilčių dėl taikos, atsakau – ne“, sakė Italijos ministras pirmininkas.

Rusija ketina didinti grūdų eksportą

Rusija penktadienį pranešė, kad ateinantį sezoną ketina padidinti grūdų gamybą eksportui. Kilusią pasaulinę maisto krizę paaštrino Maskvos karinė kampanija Ukrainoje.

Kariniai veiksmai ir sankcijos Rusijai dėl puolimo sutrikdė pasaulinį grūdų, kviečių ir kitų prekių tiekimą. Vien Rusija ir Ukraina pagamina 30 proc. pasaulinės kviečių pasiūlos.

„Per šį sezoną (2021–2022 m.) jau eksportavome per 35 mln. tonų grūdų, iš jų 28,5 mln. tonų kviečių“, – Rusijos grūdų forume sakė žemės ūkio ministras Dmitrijus Patruševas ir pridūrė, kad iki sezono pabaigos birželio 30 d. eksporto apimtis viršys 37 mln. tonų.

„Ateinantį sezoną (nuo 2022 m. liepos 1 d.) savo grūdų eksporto potencialą vertiname 50 mln. tonų“, – sakė jis.


Šiame straipsnyje: Vladimiras Putinaskaras Ukrainojesankcijosbadasmaisto krizė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių