Taip jis kalbėjo per bendrą spaudos konferenciją su Ukrainoje viešinčiu Turkijos užsienio reikalų ministru Hakanu Fidanu (Chakanu Fidanu), jį cituoja ukrainiečių portalas „Ukrainska Pravda“.
„Dėl susitikimų Turkijoje. Esame suinteresuoti, kad šie susitikimai tęstųsi. Norime užbaigti šį karą šiais metais. Esame suinteresuoti sudaryti paliaubas. Ukraina tai atvirai aptars tiesiogiai su Rusija. Tai patvirtinome per pastaruosius mūsų delegacijų susitikimus su Rusijos puse“, – kalbėjo ukrainiečių diplomatijos vadovas.
Jis pridūrė, kad po ankstesnio susitikimo Stambule Ukraina jau perdavė Rusijos pusei savo viziją dėl tolesnių veiksmų ir būsimų paliaubų parametrų.
„Taip pat laukiame memorandumo iš Rusijos pusės, kaip buvo skelbta. Tikimės jo iš anksto. Tai buvo pažadėta ir Amerikos pusei. Svarbu iš anksto gauti dokumentą, kad kitas susitikimas būtų dalykiškas“, – sakė A. Sybiha.
Jis paaiškino, kad tai svarbu tam, kad delegacija, kuri vyks į derybas, turėtų įgaliojimus aptarti atitinkamas pozicijas.
NATO narė Turkija, kuri stengiasi palaikyti gerus santykius tiek su Maskva, tiek su Kyjivu, tapo pagrindine tarpininke, JAV prezidentui Donaldui Trumpui (Donaldui Trampui) siekiant sudaryti susitarimą, kuriuo būtų užbaigtas daugiau kaip trejus metus trunkantis karas.