„Vašingtono „Belenkokie“ turėtų NEDELSDAMI susigrąžinti pavadinimą „Washington Redskins Football Team“ („Redskins“ liet. k. reiškia „raudonodžiai“ – red.). Dėl to kyla didelis ažiotažas“, – rašė D. Trumpas savo platformoje „Truth Social“.
„Taip pat ir Klivlendo „Indians“, viena iš šešių pirmųjų beisbolo komandų, turinčių istorinę praeitį, – rašė jis. – Mūsų puikieji indėnai masiškai nori, kad tai įvyktų. Iš jų sistemingai atimamas paveldas ir prestižas. Dabar laikai kitokie nei prieš trejus ar ketverius metus. Esame aistros ir sveiko proto šalis.“
Toliau D. Trumpas teigė, kad gali „uždėti apribojimą“ Vašingtono komandai, jei ji nepasikeis pavadinimo.
„Nesudarysiu jiems sandorio statyti stadioną Vašingtone. Komanda būtų daug vertingesnė, o Sandoris visiems būtų įdomesnis“, – rašė D. Trumpas.
„Redskins“ pavadinimas buvo panaikintas 2020 metais – tai buvo laikoma didele Amerikos čiabuvių aktyvistų pergale. Jie tokį komandos pavadinimą seniai laikė įžeidimu JAV vietiniams gyventojams. Po to du sezonus komanda žaidė kaip „Washington Football“ komanda, o 2022 m. persivadino į „Washington Commanders“.
Klivlendas atsisakė indėnų pavadinimo 2020 m., o 2021 m. paskelbė apie perėjimą prie „Guardians“.
Daugelis sporto komandų apsvarstė iš naujo savo pavadinimus vykstant protesto judėjimui prieš rasizmą, kurį sukėlė 2020 m. juodaodžio George‘o Floydo mirtis policininkų rankose.
(be temos)