Sh. Abe: Japonijos ir Pietų Korėjos sutartis – naujas dvišalių santykių etapas Pereiti į pagrindinį turinį

Sh. Abe: Japonijos ir Pietų Korėjos sutartis – naujas dvišalių santykių etapas

2015-12-28 12:08
BNS inf.
Shinzo Abe
Shinzo Abe / Scanpix nuotr.

Japonijos premjeras Shinzo Abe (Šindzas Abė) pirmadienį pareiškė, kad istorinė Tokijo sutartis su Pietų Korėja dėl karo metais išnaudotų sekso vergių žymi „naują erą“ abiejų šalių santykiuose.

„Japonija ir Pietų Korėja pasitiks naują erą, – Sh.Abe sakė žurnalistams po pokalbio telefonu su Pietų Korėjos prezidente Park Geun-Hye (Pak Gjunhė). – Abi šalys bendradarbiaus, kad ją kartu atvertų.“

Tokijas ir Seulas pasiekė susitarimą, spręsdami opų klausimą dėl Antrojo pasaulinio karo laikų japonų armijos sekso vergių, vadintų „paguodos moterimis“, kuris ilgai temdė abiejų šalių santykius. Japonija įsipareigojo sumokėti tebegyvenančioms nukentėjusiosioms 1 mlrd. jenų (7,59 mln. eurų) kompensacijų.

„Sugebėjome pasiekti galutinį ir neatšaukiamą sprendinį šiemet, minint 70-ąsias metines“ po Antrojo pasaulinio karo ir Japonijos kolonizacijos Korėjos pusiasalyje pabaigos, sakė Sh.Abe, kalbėdamas per nacionalinio transliuotojo NHK tiesioginę laidą.

„Negalime versti savo vaikų, anūkų ir mūsų ateities kartų vaikų nešti ant savo pečių tokį likimą, kad jiems nuolat tektų atsiprašinėti“, – pridūrė jis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų