Serbija sako sulaikiusi Kosovo policininką nužudžiusios užpuolikų grupės įtariamą lyderį

  • Teksto dydis:

Serbija sulaikė įtariamą rugsėjo 24-ąją Kosovo policijos pareigūną nužudžiusios ginkluotų užpuolikų grupės lyderį, antradienį pranešė serbų vidaus reikalų ministerija.

Milanas Radoičičius buvo suimtas 48 valandoms ir perduotas Belgrado prokuratūrai, sakoma ministerijos pareiškime, kuriame priduriama, kad policija apieškojo jo butą ir kitą turtą. Ji nenurodė, kur jis buvo suimtas.

Kosovo policijos pareigūno nužudymas ir po to vienuolyne įvykęs susišaudymas į paviršių iškėlė ilgus metus trukusį nepasitikėjimą ir kartėlį – žodžių karas tarp Belgrado ir Prištinos, gedulo dienos ir raginimai taikyti sankcijas apkartino ir taip pašlijusius santykius.

Rugsėjo 24 dieną apie 30 ginkluotų asmenų dalyvavo kelias valandas trukusiame susišaudyme Banskos kaime. Jie užpuolė policijos patrulį, o vėliau užsibarikadavo stačiatikių vienuolyne netoli šiaurinės sienos su Serbija.

Jungtinės Valstijos penktadienį perspėjo dėl „didelio Serbijos karinių pajėgų dislokavimo pasienyje su Kosovu“ ir paragino Serbiją atitraukti šias pajėgas nuo sienos.

Serbija pirmadienį pareiškė, kad jos karių skaičius prie sienos su Kosovu, kaltinančiu ją bandymu aneksuoti šiaurinę dalį, kurioje daugumą sudaro serbai, vėl tapo įprastas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių