Rusijoje vyksta A. Navalno apnuodijimo temdomi regioniniai rinkimai

 • Teksto dydis:

Rusijos piliečiai sekmadienį balsuoja regioniniuose rinkimuose.

Tolimuosius Rytus krečiant protestams, koronaviruso pandemijai padidinus ekonominę krizę ir kilus triukšmui dėl opozicijos veikėjo Aleksejaus Navalno apnuodijimo, 41-ame Rusijos regione renkami gubernatoriai ir vietos asamblėjos, be to, keturiuose regionuose vyksta papildomi rinkimai į nacionalinį parlamentą.

Likus metams iki visuotinių rinkimų vykstantys regioniniai rinkimai, kaip manoma, taps išbandymu Kremliaus rinkimų mašinai dėl neslopstančio visuomenės pasipiktinimo dėl mažėjančių pajamų ir ekonominių problemų.

Analitikų bendrovės „R.Politik“ vadovė Tatjana Stanovaja sako, kad šių rinkimų rezultatai Kremliui padės nuspręsti, ar reikia reformuoti nepopuliarią valdančiąją partiją „Vieningoji Rusija“ ir ar nereikėtų atidėti parlamento rinkimų.

Rinkėjų pasirinkimui taip pat gali turėti įtakos A. Navalno apnuodijimas, kuris gali daryti „prieštaringą poveikį“, agentūrai AFP sakė T. Stanovaja. Jos teigimu, A. Navalnui gulint ligoninėje Vokietijoje ir dingus iš Rusijos politinės scenos, gali nukentėti jo inicijuota „išmaniojo balsavimo“ kampanija.

A. Navalno vadovaujama opozicija tikisi mesti iššūkį Kremliaus dominavimui Rusijos politiniame gyvenime, ragindama gyventojus balsuoti taktiniu būdu ir palaikyti stipriausią kandidatą, kad būtų nugalėta valdančioji partija.

„Kita vertus, tai, kas įvyko A. Navalnui, sukėlė šoką“, – pridūrė T. Stanovaja ir pažymėjo, jog tie, kas anksčiau jo nepalaikė, dabar gali persigalvoti.

Rusijos prezidento Vladimiro Putino pagrindiniu priešu laikomas A. Navalnas kaip tik lankėsi Sibire, kad paragintų žmones balsuoti pagal „išmaniąją balsavimo sistemą“, kai prastai pasijuto.

Trys balsavimo dienos

Išankstinis balsavimas prasidėjo penktadienį, bet pagrindinė rinkimų diena yra sekmadienis.

Dėl koronaviruso pandemijos apriboti susibūrimus norėję pareigūnai nusprendė, kad balsavimas vyks tris dienas, bet Kremliaus kritikai sako, jog tai gudrybė, sugalvota siekiant suklastoti rezultatus.

Penktadienį ir šeštadienį balsavimas vyko ir rinkimų apylinkėse, ir kitose vietose – prie namų, bendro naudojimo teritorijose, namuose. Sekmadienį balsuojama tik rinkimų apylinkėse.

Tokia sistema buvo išbandyta praėjusią vasarą, kai buvo balsuojama dėl Konstitucijos pakeitimų, kurie leido V. Putinui likti valdžioje iki 2036 metų.

Kremlius taip pat tikisi, kad keturios naujos partijos išsklaidys opozicijos balsus.

„Sako „ne“ režimui“

Viena aršiausių politinių kovų vyksta Novosibirske, kur 37 metų Sergejus Boika, vadovaujantis A. Navalno biurui Novosibirske, subūrė opoziciją prieš „Vieningąją Rusiją“ ir Komunistų partiją trečiajame pagal dydį Rusijos mieste.

Jo koalicija „Novosibirskas 2020“ iškėlė maždaug 30 kandidatų į miesto parlamentą ir vykdė kampaniją padedama savanorių iš A. Navalno Kovos su korupcija fondo.

„Tai yra mėginimas suvienyti opoziciją ir visus žmones, kure sako „ne“ dabartiniam režimui“, – agentūrai AFP sakė S. Boika.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių