Rusijoje atliktos kratos A. Navalno dviejų buvusių kolegų namuose

Rusijos pareigūnai antradienį atliko kratas Aleksejaus Navalno uždrausto regioninių štabų tinklo dviejų buvusių vadovų namuose, o vienam jų gresia įkalinimas iki 12 metų, pranešė jų bendražygiai.

Kratos surengtos tą pačią dieną, kai Rusijos Aukščiausiasis Teismas nurodė uždaryti autoritetingiausia žmogaus teisių organizacija šalyje laikomą grupę „Memorial International“.

Birželio mėnesį Rusija paskelbė A. Navalno politines organizacijas ekstremistinėmis, todėl jo komanda turėjo uždaryti štabų regionuose tinklą, rėmusį jo politines kampanijas ir korupcijos tyrimus.

Po to beveik visi svarbiausi jo sąjungininkai pabėgo iš šalies.

Leonidas Volkovas, buvęs A. Navalno štabų vadovas, antradienį sakė, kad tyrėjai atliko kratas buvusių štabų koordinatorių Irkutsko ir Tomsko regionuose Sibire – Zacharo Sarapulovo ir Ksenijos Fadejevos, kuri taip pat yra srities įstatymų leidybos institucijos narė – namuose.

L. Volkovas, kuris dabar gyvena Lietuvoje, per susirašinėjimo programėlę „Telegram“ pranešė, kad vėliau Z. Sarapulovas ir K. Fadejeva buvo nuvežti apklausti.

A. Navalno bendražygiai taip pat negali susisiekti su buvusiu štabo Altajaus regione koordinatoriumi, nurodė L. Volkovas.

„Ksenija Fadejeva ir Zacharas Sarapulovas yra geriausi Rusijos žmonės, tikri patriotai ir dori piliečiai“, – rašė jis.

A. Navalno bendražygis Ivanas Ždanovas, kuris šiais metais taip pat išvyko iš Rusijos, socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad K. Fadejeva buvo apkaltinta ekstremistinės organizacijos įkūrimu ar dalyvavimu jos veikloje pasinaudojant oficialiu postu.

Dėl tokio kaltinimo gali būti skirta įkalinimo nuo septynerių iki 12 metų bausmė.

Šiuo metu kalinamas A. Navalnas, pagrindinis prezidento Vladimiro Putino oponentas Rusijoje, pernai rugpjūtį vos nemirė apnuodytas nervus paralyžiuojančia medžiaga.

Jis važinėjo po Sibirą siekdamas paremti opozicijos kandidatus į vietos postus. 29 metų K. Fadejeva kitą mėnesį laimėjo rinkimus.

Šių metų lapkritį pareigūnai areštavo jau išformuoto A. Navalno štabo centriniame Baškirijos regione vadovę Liliją Čanyševą. Jai dėl kaltinimų įsteigus ekstremistinę organizaciją gresia įkalinimas nuo šešerių iki 10 metų.

Kritikai sako, kad A. Navalno sprendimas šių metų sausį sugrįžti į Rusiją po gydymosi Vokietijoje išprovokavo beprecedentę kampaniją prieš opoziciją, nepriklausomą žiniasklaidą ir teisių gynėjų organizacijas.

A. Navalnas vasario mėnesį buvo įkalintas byloje dėl senų kaltinimų grobstymu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Prastai atrodo...susenęs, suvargęs. Tai jam ne prieš Putiną loti...manau, laikui baigiantis, dar pridės.

Anonimas

Anonimas portretas
Kaip gražiai tas išsigimelis žiūrisi grotų fone ....tegul lieka jis ten amžinai. Kalėjime reikia gaidžių....

Faktas, kad

Faktas, kad portretas
Neįdomus tas nasralnas Lietuvos žmonėms. Tad neterškire eterio dėl nasralno
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių