Rusija iškvietė JAV, JK ir Kanados ambasadores dėl to, ką laiko kišimusi į jos reikalus

Maskva antradienį pranešė, kad iškvietė JAV, Jungtinės Karalystės ir Kanados ambasadores dėl to, ką pavadino šiurkščiu kišimusi į Rusijos vidaus reikalus.

Diplomatės, kurios pirmadienį pasmerkė 25 metų laisvės atėmimo bausmę Kremliaus kritikui Vladimirui Karai-Murzai, buvo iškviestos dėl „šiurkštaus kišimosi į Rusijos vidaus reikalus ir veiklos, kuri neatitinka jų diplomatinio statuso“, sakoma Užsienio reikalų ministerijos pareiškime, kurį cituoja Rusijos naujienų agentūros.

Maskvos teismas V. Kara-Murzą pirmadienį pripažino kaltu dėl išdavystės ir Rusijos kariuomenės menkinimo ir nuteisė jį kalėti 25 metus. Jam paskirtą bausmę britų ambasadorė Maskvoje Deborah Bronnert (Debora Bronert) pavadino šokiruojančia ir paragino tuojau pat paleisti dvigubą Rusijos ir Jungtinės Karalystės pilietybę turintį vyrą.

Šiandienos nuosprendis liūdnai liudija, kad ši kova už demokratiją pasiekė tamsų posūkį.

V. Kara-Murza buvo teisiamas pagal tris Rusijos baudžiamojo kodekso straipsnius – už valstybės išdavystę, bendradarbiavimą su „nepageidaujama organizacija“ ir „melagienų“ apie kariuomenę platinimą.

JK nuosprendį aktyvisto atžvilgiu pavadino politiškai motyvuotu ir iškvietė Rusijos ambasadorių Londone Andrejų Keliną.

„Šiandienos nuosprendis liūdnai liudija, kad ši kova (už demokratiją) pasiekė tamsų posūkį“, – anksčiau sakė Kanados ambasadorė Maskvoje Alison LeClaire (Alison Lekler).

Savo ruožtu Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova pareiškė, kad ambasadorės bus pakviestos „atgaivinti atmintį... kad prisimintų, ką diplomatai turėtų ir ko neturėtų daryti“.NAUJAUSI KOMENTARAI

> Anoniste

> Anoniste portretas
Tu atsidaryk žemelapi ir pasižiurek ar galima izoliuoti Rusija ? Tada suprasi kodel Tu Debilas ...

Anonimas

Anonimas portretas
RuZija dabar neverta jokių komentarų,Žlugusi,izoliuota,pasmerkta,teroristė.

Anonimas

Anonimas portretas
Pagarba rusams. Gerai pradejo tvarkytis su išdavikais. Matyt, iš Lukašenkos mokosi. Ten dabar visi per perversmo bandymą prisidirbę krauna iš baimės į kelnes. Atpildo valanda atėjo.
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių