R. Pratasevičiaus advokatei pavyko susitikti su savo klientu

Sulaikyto baltarusių aktyvisto ir tinklaraštininko Ramano Pratasevičiaus advokatė Inesa Alenskaja ketvirtadienį pranešė, kad jai pavyko susitikti su savo klientu.

„Šiandien pavyko patekti pas ginamąjį. Esu pasirašiusi [pasižadėjimą neviešinti informacijos], negaliu papasakoti jokių detalių“, – sakė teisininkė.

I. Alenskaja pridūrė dėl to negalinti pranešti, kur būtent jis laikomas ir koks yra jo statusas.

Ji nurodė, kad R. Pratasevičius „gyvas ir sveikas“.

„Aš net priverčiau jį nusiimti kaukę, kad tuo įsitikinčiau. Sveikata jis nesiskundžia, ligoninėje nebuvo“, – teigė I. Alenskaja.

Tuo metu R. Pratasevičiaus merginos Sofijos Sapegos, drauge su juo sulaikytos, kai savaitgalį Minske buvo priverstinai nutupdytas lėktuvas, kuriuo jie skrido iš Graikijos į Lietuvą, advokatui vis dar nepavyko aplankyti savo ginamosios.

Aliaksandras Filanovičius anksčiau ketvirtadienį pranešė, kad „šiandien vėl nepavyko aplankyti Sofijos, nes KGB tardymo izoliatoriuje trūko kabinetų susitikimams su advokatais“.

Jis pridūrė, kad pabandys aplankyti S. Sapegą penktadienį. Tą pačią dieną teismas nagrinės skundą dėl merginos, kuri yra Rusijos pilietė ir studijuoja Vilniuje, sulaikymo.

Baltarusijos žmogaus teisių centras „Viasna“ savo ruožtu pranešė, kad S. Sapegai buvo pareikšti kaltinimai dėl „nesantaikos kurstymo“.

„Politinė kalinė Sofija Sapega tapo įtariamąja pagal Baudžiamojo kodekso 130 straipsnio 3 dalį – dėl „rasinio, tautinio, religinio ar kitokio socialinės nesantaikos kurstymo“, – susirašinėjimo platformoje „Telegram“ ketvirtadienį paskelbė „Viasna“.

Pasak teisių gynėjų, pagal šį straipsnį merginai gresia iki 12 metų laisvės atėmimo.

23 metų S. Sapega, 26-erių R. Pratasevičius ir dar apie 100 keleivių sekmadienį skrido bendrovės „Ryanair“ laineriu, vykusiu iš Atėnų į Vilnių. Jis buvo priartėjęs prie Lietuvos oro erdvės, tačiau buvo priverstas pasukti į Baltarusijos sostinę, nes šalies oro dispečeriai informavo apie potencialią saugumo grėsmę orlaivyje. Galiausiai ši informacija nepasitvirtino.

Anksčiau pranešta, kad S. Sapega Baltarusijoje įtariama tam tikrais nusikaltimais, galimai padarytais po ginčijamų 2020 metų prezidento rinkimų. Šią savaitę buvo paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame ji sako, kad yra redagavusi „Telegram“ kanalą „Baltarusijos juodoji knyga“, skelbiantį duomenis apie šalies saugumo pajėgas.

Pernai opozicijos informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjus R. Pratasevičių ir jo 22 metų bičiulį Sciapaną Pucilą Minskas įtraukė į „asmenų, dalyvaujančių teroristinėje veikloje“, sąrašą, o patį kanalą paskelbė „ekstremistiniu“ ir nurodė jį blokuoti.

Po rugpjūtį įvykusių prezidento rinkimų, kuriuos opozicija ir Vakarų demokratijos laiko suklastotais, Baltarusiją buvo kelis mėnesius apėmę beprecedenčiai masiniai protestai. To balsavimo nugalėtoju buvo paskelbtas autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka, geležiniu kumščiu valdantis šalį jau beveik tris dešimtmečius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Bebras

Bebras portretas
Nu ir vatnyku cia prisiveise...

Kęstas

Kęstas portretas
Pataikaudama verslui, Lietuvos valdžia kelia suirutę Baltarusijoje ir Ukrainoje, kad galėtų išnaudoti pigią darbo jėgą, pabėgusią nuo mūsų sukelto chaoso. „Lietuva turi turėti planą tam atvejui, jeigu mus pasiektų net ir daugiatūkstantiniai pabėgėlių ir migrantų srautai iš kaimyninės Baltarusijos – o tai yra tikėtina, kadangi sienos kirtimas žeme jiems dabar yra vienintelė galimybė pasitraukti. Turime būti nusimatę, kur būtų laikinai apgyvendinami žmonės, kol spręsis klausimai dėl jų statuso; sutelkti vertėjų, psichologų, medikų bei savanorių pajėgas, kad žmonės gautų adekvačią ir humanitarinius principus atitinkančią pagalbą Lietuvoje“, – sakė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė." Gėda Lietuvos valdžiai, griaunančiai žmonių gyvenimą. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

visi baltarusiu advokatai

visi baltarusiu advokatai portretas
gali ir be medicinos mokslu dirbti medikais kai is akies akimirksniu nustato kad zmogus o ypac sedintis kalejime sveikas.URA TOVARISCI.
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių