PSO vadovas sukritikavo Kiniją dėl tyrimo apie COVID-19 kilmę, iškėlė sankcijų galimybę

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) generalinis direktorius trečiadienį neįprastai tiesmukai sukritikavo Kiniją dėl netinkamo pastarosios bendradarbiavimo tyrime apie koronaviruso kilmę.

„Tyrimas apie kilmę politizuojamas, nes nesuteikiama tokia prieiga prie informacijos ir duomenų, kokios reikėtų tikėtis“, – teigė Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

„Mes prašome Kinijos: pasidalinkite duomenimis“, – teigė jis, iškeldamas sankcijų galimybę, jei šalis nebendradarbiaus.

Kai kurios PSO narės, vedamos Vokietijos, siekia sudaryti pasaulinę pandemijos sutartį, kuri, be kita ko, skatintų skaidrumą ir bendradarbiavimą.

„Mums reikia realių visų šalių narių ir visų sutartį norinčiųjų pasirašyti įsipareigojimų, kad, kilus protrūkiui, jie bus visiškai skaidrūs“, – teigė Vokietijos sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas, antrindamas T. A. Ghebreyesusui.

Anot jo, jei taip nebus, turi laukti pasekmės.

Kinija iki šiol atsisakė skelbti neapdorotus duomenis apie pirmuosius 174 pacientus, veikiausiai užsikrėtusius SARS-CoV-2 koronavirusu. Šalis ginasi nuo visų jos adresu skriejančių kaltinimų ir teigia, kad tyrimas dėl užkrato kilmės yra politizuojamas, ypač Jungtinių Valstijų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių