Prancūzijos parlamentas svarsto naują įstatymą, kuriuo siekiama įkalinti už patyčias mokykloje

 • Teksto dydis:

Prancūzijos parlamentas trečiadienį pradėjo nagrinėti įstatymo projektą, pagal kurį už patyčias mokykloje būtų baudžiama iki trejų metų kalėjimo.

Siūlymus palaikė švietimo ministras Jeanas Michelis Blanqueras ir tikimasi, kad juos parems dauguma įstatymų leidėjų iš prezidento Emmanuelio Macrono valdančiosios koalicijos ir dešiniosios Respublikonų partijos.

„Niekada nesutiksime, kad mūsų vaikų gyvenimai būtų sugriauti“, – per diskusiją sakė J. M. Blanqueras, pavadinęs įstatymo projektą „būdu respublikos vertybėms įtvirtinti“.

Be didesnių išteklių prevencijai ir švietimui, teisės aktais būtų apibrėžtas naujas „patyčių mokykloje“ nusikaltimas, už kurį grėstų maksimali trejų metų laisvės atėmimo bausmė ir bauda iki 45 tūkst. eurų, atsižvelgiant į bylos sunkumą ir kaltininko amžių. Tais atvejais, kai auka nusižudė arba bandė nusižudyti, gali būti baudžiama iki 10 metų nelaisvės.

Šiemet Prancūzijoje antraštėse pasirodė keletas tragiškai pasibaigusių patyčių atvejų, įskaitant 14-metės mergaitės savižudybę rytiniame Elzaso regione spalį. Ji buvo persekiojama, kai prisipažino klasės draugams esanti homoseksuali. Kovo mėnesį Senos upėje Paryžiuje buvo rastas kitos 14-metės kūnas. Ji patyrė stiprias bendramokslių patyčias, kai iš jos telefono buvo pavogtos jos nuotraukos vienais apatiniais. Įtariama, kad tada ją užpuolė ir nužudė du paaugliai, jie vėliau buvo suimti.

Kairieji vyriausybės oponentai kritikavo siūlomą įstatymą. Sabine Rubin iš partijos „Nenugalėtoji Prancūzija“ pavadino jį „iliuzine ir demagogiška perdėta reakcija“. „Mes nepritariame nepilnamečių kriminalizavimui ir represijų didinimui“, – prieš trečiadienio parlamento debatus pareiškė Socialistų partijos parlamentarė Michele Victory.

Oponentai teigia, kad Prancūzijoje jau galima bausti už patyčias pagal įstatymus, numatančius baudžiamąją atsakomybę už priekabiavimą.

Įstatymo projektą parengęs centristinės „MoDem“ partijos parlamentaras Erwanas Balanantas sakė, kad įstatymas turės „pedagoginę vertę“. „Mintis yra bendradarbiauti su visa visuomene“, – sakė jis.

Vienas iš dešimties Prancūzijos moksleivių bent kartą yra kentęs patyčias, rodo apklausos, o ekspertai teigia, kad senos problemos pobūdis pasikeitė dėl mobiliųjų telefonų ir socialinių tinklų, kurie dažnai sukelia viešą aukų pažeminimą.

Pirmoji Prancūzijos ponia Brigitte Macron, buvusi mokytoja, nuo 2017 m. kovą su patyčiomis įtraukė į savo labdaringą veiklą kaip vieną svarbiausių dalykų.

Viljama Sudikienė (AFP)NAUJAUSI KOMENTARAI

Visam pasauly

Visam pasauly portretas
vyriausybės tyčiojasi iš savo piliečių su savo skiepais, paminama Konstitucija. Vaikai mokosi iš JŪSŲ. Tai ko norit, avigalviai parlamentarai? Kokį čia grybą pjaunat?

Anonimas

Anonimas portretas
Baus, aišku, mokytojus ir direktorius, o mokiniai bus neliečiami. Ir po to inkš, kad niekas nenori dirbti mokyklose ...

vyras

vyras portretas
As ir labai pasijauciau slyksciai, ir jauciuosi pazemi tas, kyla noras nusizudyti, puse metu lankiausi pas psihologus, jauciau didziuli stresa, kai mane pakviete kavos homosexsualas. Norejau nusizudyti, jauciausi isprievartautas, ir iki dabar jauciu pasekmes, kas man pades?????
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių