Prancūzijoje ūkininkai traktoriais blokavo eismą

Prancūzijoje šimtai ūkininkų traktoriais vyko į Paryžių, protestuodami dėl sunkumų, su kuriais susiduria ūkininkų bendruomenė. Protestuotojai siekia priversti prekybos tinklus už ūkininkų produkciją mokėti daugiau.

Paryžiuje per piko valandas užfiksuota maždaug 340 km besidriekianti automobilių eilė, traktoriams blokavus eismą pagrindiniuose sostinės keliuose. Traktoriai taip pat trukdė eismą Lione ir kituose miestuose.

Paryžiuje eismą Eliziejaus laukų alėjoje blokavo maždaug 200 ūkininkų, netoli „Fouquet's Paris“ restorano, kuriame susitinka turtingi ir žymūs žmonės, buvo išmesta šieno.

„Reikalaujame matyti prezidentą. Būsime čia tiek, kiek reikės“, – mitingo metu sakė FDSEA ūkininkų profsąjungos narys Cyrilas Milardas.

Prie kai kurių traktorių buvo pritvirtinti plakatai su šūkiais „Macronai, atsakyk mums!“. Prancūzijos ūkininkai jau keletą metų skundžiasi, kad sunkiai suduria galą su galu.

2015 metais ūkininkų savižudybių Prancūzijoje skaičius išaugo iki 605 atvejų – anksčiau, nuo 2007 m. iki 2011 m., šis rodiklis buvo stabilus – 150 savižudybių per metus.

AFP reporteriams ūkininkas Mathieu Garnotel teigė, kad dėl prastėjančių ūkininkų gyvenimo sąlygų kaltos mažėjančios žemės ūkio produkcijos kainos, cukraus kvotų atsisakymas, didesnės išlaidos ir taršos mokesčiai. „Esame įstrigę tarp dviejų girnapusių“, – sakė ūkininkas.

Pastarasis protestas surengtas prekybos tinklų ir maisto gamybos įmonių atstovams pradėjus kasmetines derybas dėl kainų.

Šiuo metu situacija yra palankesnė didiesiems prekybos tinklams, norima ūkininkams suteikti daugiau privilegijų, leidžiant jiems aktyviau dalyvauti produkcijos kainų nustatyme. Tačiau ūkininkai sako dar nematantys pokyčių.

Žemės ūkio ministras Didieras Guillaume išreiškė solidarumą su protestuojančiaisiais. „Remiu susierzinusius ūkininkus ir jų demonstraciją. Jie per ilgai buvo menkinami“, – radijo transliacijos metu sakė jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių