Prancūzijos kovos su užsienio internetinėmis atakomis agentūros „Viginum“ vertinime teigiama, kad ši kampanija buvo „ypač (...) veiksminga platinant antiukrainietiškus ir antivakarietiškus naratyvus Vakarų auditorijai“.
Vadinamoji „Storm-1516“ kampanija naudoja dirbtinį intelektą, kad sukurtų tikroviškus profilius, moka pinigus operatoriams mėgėjams ir kelia „didelę grėsmę skaitmeninėms viešosioms diskusijoms tiek Prancūzijoje, tiek visose Europos šalyse“, teigė agentūra.
„Europos viešuosius debatus krečia Rusijos subjektų vykdomos dezinformacijos kampanijos, kurias ypač platina Amerikos kraštutiniai dešinieji“, – sakė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Noelis Barrot (Žanas-Noelis Baro) naujienų agentūrai AFP ir pridūrė, kad Rusijos veikėjai buvo nusitaikę į 2024-ųjų Prancūzijos parlamento rinkimus.
Diplomatinis šaltinis AFP sakė, kad „Storm-1516“ buvo Kremliaus informacinio karo dalis.
„Viginum“ ataskaitoje buvo pabrėžtas Amerikos kraštutinių dešiniųjų arba prorusiškų nuomonės formuotojų, tokių kaip Adrienas Bocquet (Adrienas Bokė) – buvęs Prancūzijos karys, pasitraukęs į Rusiją, – kurie stiprina melagingos informacijos sklaidą, vaidmuo.
Kai kurią melagingą informaciją, pavyzdžiui, apie tariamą Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio įsigytą buvusį nacių pastatą Vokietijoje arba prabangų viešbutį Kurševelyje, demaskavo AFP skaitmeninių tyrimų komanda savo straipsniuose.
Ukrainos Vakarų sąjungininkės, ypač Prancūzija, taip pat yra taikinys, sakė „Viginum“.
Kovos su dezinformacija organizacija „NewsGuard“ anksčiau priskyrė „Storm-1516“ vaizdo įrašą, kuriame matomas neva migrantas iš Čado, prisipažįstantis išprievartavęs 12 metų mergaitę Prancūzijoje.
Kitame dirbtinio intelekto sukurtame vaizdo įraše prezidento Emmanuelio Macrono žmona Brigitte (Brižit) kaltinama seksualine prievarta.
Naujausi komentarai