Politiniai Zelenskio varžovai patvirtino, kad buvo susitikę su Trumpo atstovais Pereiti į pagrindinį turinį

Politiniai Zelenskio varžovai patvirtino, kad buvo susitikę su Trumpo atstovais

2025-03-06 14:36
Stasys Gimbutis (ELTA)

Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatas, „Europos solidarumo“ partijos lyderis Petro Porošenka patvirtino informaciją apie opozicijos atstovų ir JAV prezidento Donaldo Trumpo komandos susitikimą.

Petro Porošenka
Petro Porošenka / Scanpix nuotr.

Socialiniame tinkle „Facebook“ jis pranešė, kad susitikimas nebuvo slaptas, o jame buvo kalbama apie rinkimų organizavimą atšaukus karinę padėtį, praneša „Ukrinform“.

„Mes viešai ir skaidriai dirbame su partneriais amerikiečiais, siekdami išsaugoti abiejų partijų paramą Ukrainai“, – pažymėjo parlamentaras.

P. Porošenka pabrėžė, kad opozicija ne kartą siūlė valdžiai koordinuoti susitikimus, pakviesti į juos JAV ambasadorių. Jis taip pat pareiškė, kad opozicija ne kartą viešai kalbėjo apie valdžios komandos komunikacijos su Amerikos administracija stygių, „kuris kelia pavojų valstybei“.

„Mūsų pokalbių su Amerikos atstovais esmė visada rėmėsi dviem principais – pirmiausia saugumas ir taika per jėgą. Būtent ginklai, žvalgyba, sankcijos Rusijai, finansinė parama, laisvė ir demokratija, transatlantinė vienybė“, – teigė „Europos solidarumo“ lyderis.

Politikas taip pat pabrėžė, kad jo frakcija visada buvo ir šiuo metu yra griežtai nusistačiusi prieš rinkimus karo metu. Jis patikino, kad omenyje turimi rinkimai, kurie įmanomi tik nutraukus ugnį ir pasirašius taikos sutartį su saugumo garantijomis Ukrainai.

„Po to karinė padėtis tikriausiai baigsis. Ir ne vėliau kaip per 180 dienų šalyje turi būti surengti laisvi, demokratiški rinkimai, kurie leis piliečiams pareikšti savo valią ir kuriais pasitikės laisvasis pasaulis“, – pridūrė politikas.

Partijos „Batkivščina“ lyderė Julija Tymošenko patvirtino informaciją apie derybas su JAV atstovais.

Kaip rašo „Ukrinform“, politikė tai pranešė feisbuke.

„Ukraina, ir prezidentas Zelenskis tai aiškiai pareiškė, yra pasirengusi deryboms dėl karo užbaigimo tvirtai vadovaujant prezidentui Trumpui“, – pažymėjo J. Tymošenko.

Ji informavo, kad partijos „Batkivščina“ komanda „veda derybas su visais mūsų sąjungininkais, kurie gali padėti kuo greičiau užtikrinti teisingą taiką“.

„Iki tol, ir aš tai sakiau ne kartą, negali būti net ir kalbos apie kokius nors rinkimus Ukrainoje“, – pridūrė opozicinės frakcijos vadovė.

Anksčiau leidinys „Politico“ pranešė, kad keturi aukšto rango JAV prezidento Donaldo Trumpo aplinkos atstovai vedė slaptas derybas su partijos „Batkivščina“ lydere J.  Tymošenko ir Petro Porošenkos „Europos solidarumo“ partijos nariais.

Daugiau naujienų