Politinės kontrolės įrankis: Indija internetą išjungia dažniau nei bet kuri kita šalis

  • Teksto dydis:

Remiantis ne pelno organizacijos „Access Now“ ataskaitomis, per pastaruosius penkerius metus Indija išjungė internetą dažniau nei bet kuri kita šalis – vien pernai 84 kartus, skelbia „The Guardian“.

Neramiame Kašmyro regione vyriausybė 2019 metais aštuoniolikai mėnesių išjungė internetą.  Prieš tai, 2018 metų birželį, prasidėjus neramumams Dardžilinge buvo nutrauktas elektros energijos tiekimas, kuris truko daugiau nei 100 dienų.

„Dabar interneto išjungimas Indijoje visiškai įsitvirtino“, – teigė Ramanas Jitas Singhas Chima, „Access Now“ Azijos ir Ramiojo vandenyno politikos direktorius.

„Tai tapo politinės kontrolės įrankis: pajutę pirmuosius protesto, neramumų ar bet kokios formos nesutarimų požymius, pirmiausia jie išjungia internetą“, – pridūrė jis.

Nuolatinis interneto nutraukimas prieštarauja „skaitmeninės Indijos“ vizijai, kurią ministras pirmininkas Narendra Modi palaiko nuo tada, kai jis buvo išrinktas 2014 m.

„Viena vertus, šalis giriasi tuo, kad mūsų sistemos yra suskaitmenintos, ir liepia pasauliui mus sekti, kita vertus – dažnai nutraukiamas internetas, todėl nė viena iš šių sistemų negali veikti“, – „The Guardian“ sakė R. J. S. Chima.

Vyriausybės pateisinimas nutraukti internetą Indijos valstijoje Manipure buvo etninio smurto protrūkis tarp dviejų genčių.

Tačiau šis „trumpas“, 140 dienų, interneto išjungimas pakenkė regiono ekonomikai. „Internet Freedom Society“ skaičiavimais, valstybei tai kainavo 6 mln. dolerių, o šalis patyrė daugiau nei 4 mlrd. dolerių nuostolių.

Gyventojai buvo priversti uždaryti pelningą verslą, studentai negalėjo baigti studijų.

Valstybinės sveikatos, gerovės ir maisto subsidijų programos, kurių daugelis yra visiškai suskaitmenintos, taip pat buvo smarkiai paveiktos.

Nuo 2017 m., kai valdančioji partijos vyriausybė tyliai parengė naujas taisykles, kurios suteikė jiems aiškiai neapibrėžtas galias išjungti internetą nesikreipiant į teismus, interneto tiekimo nutraukimas tapo beveik įprasta Indijoje.

Internetas taip pat dažnai išjungiamas per mokyklinių egzaminų laikotarpius, kad būtų išvengta sukčiavimo.

Anot ekspertų, interneto nutraukimas Indijoje prisidėjo prie žodžio ir pilietinės laisvės erozijos ir netgi paskatino žmogaus teisių pažeidimus ir smurtą, tuo pačiu apsaugodama valstybę nuo atsakomybės už bet kokias nesėkmes.NAUJAUSI KOMENTARAI

Petras

Petras portretas
apgailėtinas vaizdelis, nieku tu nesupranti, ES saugo savo piliečių silpnus protus... [sarkazmas] O iš tiesų, visos valdžios stengiasi daryti kaip joms tinka ir patinka ir po to išvarto kaip čia viskas gerai. Na ir plytos savo akyje niekas nepastebi :) Tipinės manipuliacijos, nieko naujo.

apgailėtinas vaizdelis

apgailėtinas vaizdelis portretas
ES pati draudžia, baudžia ir išjungia visus kas nori teikti ir žinoti alternatyvią informaciją apie Pasaulio įvykius, nes pati ES skleidžia melą ir propagandą.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių