Po kritikos bangos J. Borrellis griežtina toną: Rusija gali sulaukti sankcijų

Kritikos dėl vizito Rusijoje sulaukęs Europos Sąjungos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis) sekmadienio vakarą pakeitė toną ir paskelbė griežtesnę poziciją Maskvos atžvilgiu, užsimindamas apie galimas sankcijas.

Savo tinklaraščio įraše ispanų diplomatas pripažino, kad Rusija savo elgesiu per jo vizitą parodė nenorinti konstruktyvesnio dialogo su Europos Sąjunga.

„Agresyviai surežisuota spaudos konferencija ir trijų ES diplomatų išsiuntimas per mano vizitą rodo, kad Rusijos valdžia nenorėjo pasinaudoti šia galimybe turėti konstruktyvesnį dialogą su ES“, – parašė J. Borrellis.

Jis pripažino, kad apie trijų ES diplomatų išsiuntimą iš Maskvos sužinojo iš socialinės žiniasklaidos susitikimo su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu pačioje pabaigoje.

„Kaip ES mes turėsime padaryti išvadas, atidžiai įvertinti, kokia kryptimi vystyti santykius su Rusija ir veikti vieningai ir ryžtingai“, – teigė diplomatas.

„Aptarsime šiuos klausimus su kolegomis ES užsienio reikalų ministrais. Kaip visada, dėl tolimesnių žingsnių turės nuspręsti valstybės narės ir taip, tai gali apimti sankcijas. Šiuo atžvilgiu turime papildomą įrankį neseniai priimto ES žmogaus teisių sankcijų režimo dėka“, – teigė J. Borrellis.

J. Borrelis į Maskvą vyko nepaisant Lenkijos ir Baltijos šalių raginimo to nedaryti, išaugus įtampai dėl Kremliaus kritiko A. Navalno įkalinimo.

Kritikos banga dar išaugo dėl vizito eigos. Būtent jo metu Maskva išsiuntė Lenkijos, Vokietijos ir Švedijos diplomatus, apkaltinusi juos dalyvavus A. Navalno šalininkų protestuose.

J. Borrelis taip pat sulaukė kritikos dėl savo elgesio per spaudos konferenciją su S. Lavrovu, kai Rusijos žurnalisto paklaustas apie Kubą jis kritikavo Jungtines Valstijas, nereagavo į S. Lavrovo pastabas, esą ES yra nepatikimas partneris, ir pareiškė, kad nė viena ES šalis nesiūlo įvesti sankcijų Rusijai.

Kurį laiką po vizito J. Borrellis dar gynė savo strategiją, sakydamas, kad diplomatiniai kanalai turi būti atviri, tačiau jo laikyseną savaitgalį griežtai kritikavo ne tik politiniai oponentai, bet ir Europos spauda.

„Nieko nepasiekta, nepasinaudota galimybėmis, reputacija supurtyta. Prarasti trys diplomatai“, – tviteryje parašė Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Rusija pažemino Borrelį Maskvoje“, – skelbė Briuselio internetinio dienraščio „EUobserver“ antraštė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Geda

Geda portretas
Per tokius skystakiausius, greit bus geda gyventi ES. Is ju "sankciju" juokas ima.

aš portretas
Žiūrint į Borrelio ir Lavrovo nuotraukas per susitikimą nuoširdžiai pagailo Borrelio.

giedrius

giedrius portretas
Negi nenorit rimto Rusijai atsako, baikit būti super mandagūs, jūs save žeminant prieš rusų carą. Negi jūs numirsit iš bado jeigu mažiau prekiausit su Rusiją. Geriau jau apturėti nuostuolius, negu žemintis.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių