Pasiūlymas išsakytas vyraujant viešai kritikai Rusijai ir Jungtinėms Valstijoms už tai, kad jos ėmėsi derybų užbaigti karą, į kurias nepakvietė nei Ukrainos, nei jos sąjungininkų Europoje.
„Aš sveikinu konstruktyvų bendravimą, kurį palaikiau su prezidentu V. Zelenskiu ir laukiu progos jį priimti Pietų Afrikoje valstybiniam vizitui“, – socialiniame tinkle „X“ teigė C. Ramaphosa.
Abu lyderiai sutiko dėl „skubaus taikos proceso, į kurį būtų įtrauktos visos pusės, poreikio“, teigė jis.
„Pietų Afrika ir toliau įsipareigoja remti dialogo tarp Rusijos ir Ukrainos procesą“, – pridūrė C. Ramaphosa.
Tuo metu V. Zelenskis padėkojo C. Ramaphosai už paramą „Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui“ bei pridūrė, jog šiais metais jau tikisi taikos.
„Svarbu, jog mūsų šalys dalinasi bendra pozicija: nieko apie Ukrainą be pačios Ukrainos. Mes tikimės pasiekti teisingą ir tvarią taiką šiais metais. Pietų Afrikos balsas yra svarbus, ir mes tikėsimės jos paramos“, – teigė Ukrainos prezidentas.
Nors Pietų Afrika siekė pabrėžti savo neutralumą karo Ukrainoje klausimu, ji sulaukė kaltinimų dėl palankumo Maskvai.
Spalį, didelių besivystančių ekonomikų klubo BRICS viršūnių susitikimo, kuriam šeimininkavo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, metu, C. Ramaphosa apibūdino Rusiją kaip „brangius draugus ir sąjungininkus“.
C. Ramaphosa ketvirtadienį surengė derybas su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu Didžiojo dvidešimtuko (G-20) susirinkimo Johanesburge kuluaruose.
JAV valstybės sekretorius Marco Rubio (Markas Rubijas) praleido dviejų dienų susitikimą Pietų Afrikoje, kuri dabar pirmininkauja G-20, apkaltinęs Pretoriją skleidžiant antiamerikietišką propagandą.