Kiekvienos sutarties su „xAI“, „Anthropic“, „Google“ ir „OpenAI“ maksimali vertė yra 200 mln. dolerių (171,1 mln. eurų), sakoma Pentagono vyriausiojo skaitmeninių ir dirbtinio intelekto reikalų biuro (CDAO) pranešime.
Sutartys leis Gynybos departamentui „pasinaudoti JAV pirmosiose gretose esančių dirbtinio intelekto bendrovių technologijomis ir talentais kuriant agentinio dirbtinio intelekto darbo eigą įvairiose misijų srityse“, sakoma pranešime.
Sutartis su „xAI“ pasirašyta praėjus vos kelioms dienoms po to, kai bendrovė buvo priversta dar kartą atsiprašyti dėl prieštaringų savo pokalbių roboto „Grok“ pranešimų.
Po liepos 7 dienos atnaujinimo pokalbių robotas kai kuriuose atsakymuose socialiniame tinkle „X“ gyrė Adolfą Hitlerį, pasmerkė „prieš baltuosius nukreiptą neapykantą“ ir apibūdino žydų atstovavimą Holivude kaip neproporcingą.
„xAI“ atsiprašė už ekstremistines ir įžeidžiančias žinutes ir teigė, kad ištaisė instrukcijas, dėl kurių kilo šie incidentai.
Trečiadienį išleista naujausia pokalbių roboto „Grok 4“ versija buvo irgi sutikta kritiškai, kai buvo pranešta, kad prieš atsakydamas į kai kuriuos užduotus klausimus jis konsultavosi su E. Musko pozicijomis.
Sutartis tarp „xAI“ ir Gynybos departamento sudaryta nepaisant to, kad pastarosiomis savaitėmis tarp E. Musko ir prezidento Donaldo Trumpo kilo viešų nesutarimų.
E. Muskui, kuris buvo vienas iš pagrindinių D. Trumpo prezidentinės kampanijos rėmėjų, buvo patikėta vadovauti naujai agentūrai, pramintai DOGE, kad dabartinė administracija smarkiai sumažintų vyriausybės išlaidas.
Gegužę baigęs savo darbą Pietų Afrikoje gimęs verslininkas viešai kritikavo svarbų D. Trumpo biudžeto įstatymą dėl vyriausybės skolos didinimo.
Prezidentas ir verslininkas įsitraukė į karštus ginčus socialiniuose tinkluose ir viešuose pareiškimuose, bet E. Muskas atsiprašė už kai kurias savo kovingesnes žinutes.
Vyriausybė ir gynybos sektorius laikomi potencialiais DI milžinų augimo varikliais.
E. Musko „xAI“ pirmadienį paskelbė pradedanti teikti paslaugą „Grok for Government“, sekdama panašia „OpenAI“ iniciatyva.
Be Pentagono sutarties, „kiekvienas federalinės vyriausybės departamentas, agentūra ar biuras (dabar) gali įsigyti „xAI“ produktų“, nes „xAI“ įtraukta į oficialų tiekėjų sąrašą, teigė bendrovė.
Tuo metu „Meta“ bendradarbiauja su startuoliu „Anduril“, kuriančia virtualios realybės ausines kariams ir teisėsaugos institucijoms.
Anksčiau, birželį, „OpenAI“ paskelbė, kad gavo Gynybos departamento sutartį, kurios viršutinė riba – 200 mln. dolerių.
„Užmezgus šias partnerystes, Gynybos departamentas plačiau naudosis naujausiais dirbtinio intelekto pajėgumais ir didės šių bendrovių gebėjimas suprasti ir patenkinti svarbiausius nacionalinio saugumo poreikius pasitelkiant pažangiausius JAV pramonės siūlomus dirbtinio intelekto pajėgumus“, – sakoma pirmadienį paskelbtame CDAO pareiškime.
(be temos)