Netektis britų karališkojoje šeimoje: mirė princas Philipas

Penktadienį mirė britų karalienės Elizabeth II (Elzbietos II) 99 metų sutuoktinis princas Philipas (Filipas), pranešė Bakingamo rūmai.

„Su dideliu liūdesiu Jos Didenybė Karalienė praneša apie savo mylimo vyro, Jo Karališkosios Aukštybės, Edinburgo kunigaikščio princo Philipo, mirtį“, – sakoma pranešime.

„Jo Karališkoji Aukštybė šį rytą ramiai mirė Vindzoro pilyje“, – priduriama jame.

JK ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) pareiškė užuojautą monarchei dėl sutuoktinio mirties, pabrėždamas princo Philipo „ypatingą gyvenimą ir veiklą“.

Pasak premjero, Edinburgo kunigaikštis „pelnė ištisų kartų simpatijas“ namuose, Tautų Sandraugoje ir visame pasaulyje savo tarnyba Karališkajame jūrų laivyne ir po to ne vieną dešimtmetį būdamas Britanijos vyriausiu princu konsortu.

„Kaip tauta ir karalystė reiškiame dėkingumą už ypatingą princo Philipo, Edinburgo kunigaikščio, gyvenimą ir veiklą“, – sakė B. Johnsonas prie savo oficialios rezidencijos Dauningo gatvėje.

Opozicinės Leiboristų partijos lyderis Keiras Starmeris (Kiras Starmeris) vienas pirmųjų pareiškė užuojautą Elizabeth II, pabrėždamas ilgą princo Philipo darbą valstybės tarnyboje, pirmiausia – tarnaujant laivyne per Antrąjį pasaulinį karą, o vėliau – daugiau kaip 70 metų būnant monarchės sutuoktiniu.

„Pirmiausia jis bus prisimenamas dėl savo ypatingo atsidavimo ir pasišventimo Karalienei“, – sakė K. Starmeris.

„Ilgiau nei septynis dešimtmečius jis buvo greta jos. Jų santuoka tapo stiprybės, stabilumo ir vilties simboliu besikeičiančiame pasaulyje, ypač dabar, per pandemiją. Tai buvo partnerystė, įkvėpusi milijonus britų žmonių Britanijoje ir už jos ribų“, – sakė jis. 

Scanpix nuotr.

Edinburgo kunigaikščio mirtis yra didžiulė netektis 94 metų monarchei, kuri kadaise apibūdino jį kaip savo „stiprybę ir ramstį visus šiuos metus“.

Princas Philipas, buvęs karinio jūrų laivyno karininkas, didžiąją savo gyvenimo dalį, kaip karalienės sutuoktinis, paskyrė labdaros darbams.

Vasario 16 dieną princas Philipas buvo paguldytas į ligoninę ir gydytas dėl senesnės širdies ligos bei kažkokios infekcijos. Po mėnesio jis grįžo namo.

Paskelbusi apie jo mirtį, BBC televizija sugrojo valstybės himną ir parodė karinę uniformą vilkinčio Philipo atvaizdą.

Birželio 10-ąją princui Philipui būtų sukakę 100 metų.

Lapkritį 73-iąsias vedybų metines atšventę karalienė Elizabeth II ir Philipas didžiąją pandemijos dalį praleido Vindzore dėl savo garbingo amžiaus.

Kunigaikštis ir karalienė sausį gavo po pirmąją skiepų nuo koronaviruso dozę.

Princas Philipas gimė Kerkyros (Korfu) saloje 1921 metų birželio 10 dieną ir buvo vienintelis Graikijos princo Andriejaus, Graikijos karaliaus Konstantino jaunesniojo brolio, ir vokiečių princesės Alice Battenberg (Alicijos Batenberg) sūnus.

Jis mokėsi Vokietijoje, Škotijoje, o vėliau – Karališkojo karinio jūrų laivyno koledže Dartmute. Su tuomet dar būsima karaliene Elizabeth II jis susituokė 1947 metais, likus penkeriems metams iki jos įžengimo į sostą. Pora susilaukė keturių vaikų.

2017 metais Philipas nusprendė oficialiai užbaigti eiti savo karališkąsias pareigas, o karalienė palaikė šį jo sprendimą. Tačiau po to princas Philipas dalyvaudavo kai kuriuose šeimos renginiuose, pavyzdžiui vestuvėse.NAUJAUSI KOMENTARAI

ei , KONSERVATORIAI !

ei , KONSERVATORIAI ! portretas
saugokite KGB-tų OŽĮ --juk kuo RELIKVIJA senesnė ,tuo brangesnė

kada BRITAI nustos j u o k i n t i PASAULĮ ?

kada BRITAI nustos j u o k i n t i PASAULĮ ? portretas
juk pasakų KARALIŲ laikai senai baigėsi, tai r y š k i a i PADEMONSTRAVO princas HARIS su šeima

Kyla

Kyla portretas
Kyla naujo viruso gresme dar gyvas budamas kalbejo kad po mirties nori atgimti virusu kuris sunaikintu nereikalingus valgytojus taigi laukit naujo viruso
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių