Nepaisant būgštavimų dėl COVID-19, D. Trumpas rengia liepos 4-osios fejerverkų šou

JAV prezidento Donaldo Trampo (Donaldo Trampo) rengiamas Nepriklausomybės dienos minėjimas Vašingtono Nacionalinėje alėjoje išsiskirs vienais didžiausių ir įspūdingiausių fejerverkų šalies istorijoje, o šventės dalyviams planuojama išdalinti net 300 tūkst. apsauginių kaukių, tačiau jų dėvėjimas nebus privalomas, nepaisant Vašingtono merės susirūpinimo.

D. Trumpo trečiadienį socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtoje žinutėje apie jo Liepos 4-osios minėjimo planus nebuvo nė žodžio nei apie kaukes ar koronaviruso pandemiją, tačiau jis padėkojo šventės rėmėjams už paramą „būsimam, be abejonės, ypatingam vakarui“.

JAV vidaus reikalų sekretorius Davidas Bernhardtas (Deividas Bernhartas) pristatė Nepriklausomybės dienos minėjimo programą, kurioje antrus metus iš eilės daug dėmesio skiriama kariniams renginiams, įskaitant Gynybos departamento organizuojamą išskirtinį karinių lėktuvų pasirodymą,

„Prezidento Trumpo 2020 metų Pasveikinimas Amerikai (Salute to Amerika) bus patriotinė duoklė mūsų vyrams ir moterims su uniformomis“, – sakoma D. Bernhardto pareiškime.

10 tūkst. fejerverkų šou bus „didžiausias mūsų laikais“, sakė jis.

Šiemet Liepos 4-osios minėjimas rengiamas Amerikoje vis dar augant užsikrėtimo COVID-19 atvejų skaičiui ir tvyrant painiavai dėl rekomenduojamų apsaugos priemonių, ypač kaukių. D. Trumpas sulaukia kritikos už tai, kad, nepaisant koronaviruso infekcijos keliamo pavojaus, neatsisako didelių rinkiminės kampanijos mitingų ir kitų visuomenės susibūrimų, tokių kaip artėjanti šventė.

Viena susirūpinusiųjų yra Vašingtono merė demokratė Muriel Bowser (Miuriel Bauzer), neturinti teisės atšaukti šventinio renginio, nes jis vyks  federalinėje žemėje. Tačiau merė perspėjo federalinę vyriausybę dėl tokią didelę žmonių minią sutrauksiančio renginio keliamo akivaizdaus pavojaus.

M. Bowser sakė greitai perskaičiusi Vidaus reikalų departamento pareiškimą dėl Liepos 4-osios renginių ir mananti, kad jie neatitinka nustatytų sveikatos apsaugos reikalavimų.

„Mes žinome, kad Vidaus reikalų departamentui tai yra ypatingas renginys. Mes jiems perdavėme, kad nemanome, jog jis atitinka CDC (Ligų kontrolės ir prevencijos centrų) ir Sveikatos departamento rekomendacijų. Tačiau šis renginys vyks visiškai federalinėje teritorijoje“, – pareiškė M. Bowser.

Vašingtonas jau pradėjo griežtų suvaržymo priemonių švelninimo antrą etapą, tačiau M. Bowser prašo vietos gyventojų vengti didelių žmonių susibūrimų švenčiant Nepriklausomybės dieną namuose arba netoli jų.

„Mes siunčiame Vašingtono gyventojams tą pačią žinutę dėl visų jų iškylų šventinį savaitgalį. Paklauskite savęs, ar jums reikia ten būti, – sakė ji. – Paklauskite savęs, ar galite numatyti ar žinoti, kas bus šalia jūsų? Jeigu eisite į centrą, ar galėsite išlaikyti socialinį atstumą?“

Vidaus reikalų departamento pareigūnai planuoja pasiruošti 300 tūkst. veido kaukių ir dalinti jas žmonėms Nacionalinėje alėjoje. Pasak D. Bernhardto, lankytojai bus raginami užsidėti kaukes ir laikytis dviejų metrų atstumo. Nors sveikatos apsaugos pareigūnai rekomenduoja dėvėti kaukes, tačiau jos nėra privalomos. 

D. Trumpas ir JAV pirmoji ponia Melania Trump (Melanija Tramp) yra numatę surengti ir daugiau renginių Baltųjų rūmų pietinėje pievelėje ir Elipsės parke šeštadienį, o diena anksčiau D. Trumpas dalyvaus kitame susibūrime ir stebės fejerverkus prie Rašmoro kalno.

Šių metų Liepos 4-osios minėjimas praeis be karinio transporto priemonių demonstravimo. D. Trumpui susižavėjus Prancūzijoje vykstančiais kariniais paradais, pernai Nepriklausomybės dienos minėjime JAV prezidentui sakant kalbą prie Linkolno memorialo danguje pasirodymą rengė kariniai lėktuvai, taip pat buvo eksponuojamos pėstininkų kovos mašinos „Bradley“.

Vidaus reikalų departamento generalinio inspektoriaus praėjusią savaitę pateiktoje ataskaitoje nurodyta, kad dalis pernykščio Liepos 4-osios minėjimo išlaidų siekė 13 mln. JAV dolerių – dukart daugiau nei dar prieš metus. Kaip ir pernai, dalį išlaidų padės padengti rėmėjai, nurodė D. Bernhardtas.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių