Keistas vaizdo įrašas: S. Cichanouskaja perskaitė raginimą nutraukti protestus

Kandidatė į Baltarusijos prezidentus Sviatlana Cichanouskaja antradienį paskelbtame vaizdo įraše paragino savo šalininkus nebesipriešinti milicijai ir nebeiti į gatves protestuoti.

Jos sąjungininkai tvirtina, kad kandidatė buvo „spaudžiama“ įrašyti šį kreipimąsi.

„Su dėkingumu ir šiluma kreipiuosi į visus piliečius, kurie mane palaikė visą šį laiką. Raginu jus būti išmintingus ir gerbti įstatymus. Nenoriu kraujo ir smurto, prašau jūsų nesipriešinti milicijai, nebeiti į aikštes, kad nesukeltumėte savo gyvybei pavojaus“, – sakė S. Cichanouskaja, kuri savo kreipimąsi skaitė, nepakeldama akių į kamerą.

Valstybinės naujienų agentūros BelTA paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip kambaryje ant juodos sofos priešais langą su užtrauktomis vertikaliomis žaliuzėmis sėdinti S. Cichanouskaja nuleidusi galvą skaito iš anksto parengtą kreipimąsi, kuriame ragina baltarusius „gerbti įstatymus“ ir neiti į gatves. 

Kandidatė, tvirtinanti, jog sekmadienį vykusiuose rinkimuose įveikė ilgametį autoritarinį šalies lyderį Aliaksandrą Lukašenką, po dvi naktis vykusių protestuotojų ir milicijos susirėmimų paliko Baltarusiją ir atvyko į Lietuvą.    

„Manome, kad šis vaizdo įrašas buvo padarytas spaudžiant teisėsaugai“, – žurnalistams sakė S. Cichanouskajos sąjungininkė Marija Kolesnikova. 

„Asmuo, kuriam buvo grasinta ir kurio vyras yra kalėjime, gali padaryti bet kokį vaizdo įrašą“, – pridūrė ji.

 

 

S. Cichanouskaja nusprendė kandidatuoti į prezidento postą, kai valdžia įkalino jos sutuoktinį, populiarų tinklaraštininką Siarhejų Cichanouskį, ir uždraudė jam varžytis rinkimuose.  

Jos kampanija suaktyvino opoziciją. Šis judėjimas tapo rimčiausiu iššūkiu A. Lukašenkai – buvusiam kolūkio pirmininkui, geležiniu kumščiu valdančiam Baltarusiją nuo 1994 metų ir pramintam „paskutiniuoju Europos diktatoriumi“.

Tai buvo antras S. Cichanouskajos kreipimasis, paskelbtas antradienį.

Pirmame kreipimesi į Lietuvą pasitraukusi S. Cichanouskaja pareiškė, kad šį sprendimą priėmė „visiškai savarankiškai“.

„Priėmiau labai sunkų sau sprendimą. Šį sprendimą priėmiau absoliučiai savarankiškai. Nei draugai, nei artimieji, nei štabas, nei Siarhejus [S. Cichanouskajos vyras] jokiu būdu negalėjo jo paveikti“, – sakoma antradienį paskelbtame kandidatės vaizdo pranešime.

„Žinau, kad daugelis mane supras, daugelis – pasmerks ir daugelis pradės nekęsti. Tačiau, žinote, neduok Dieve atsidurti prieš tokį pasirinkimą, koks iškilo man“, – pridūrė ji.

S. Cichanouskaja sakė galvojusi, kad „visa ši kampanija mane labai smarkiai užgrūdino, suteikė tiek jėgų, kad atlaikysiu viską. Bet, ko gero, taip ir likau ta silpna moteris, kokia buvau iš pradžių“.

Ji paragino Baltarusijos žmones „saugoti save“. „Nė viena gyvybė neverta to, kas dabar vyksta. Vaikai – visų svarbiausia mūsų gyvenime“, – kalbėjo S. Cichanouskaja.

Prie šio vaizdo pranešimo buvo prierašas: „Išvažiavau pas vaikus.“

S. Cichanouskaja pirmadienį atsisakė pripažinti A. Lukašenkos pergalę prezidento rinkimuose. Ji paskelbė laikanti save rinkimų nugalėtoja ir paragino jį perduoti valdžią.

Anglų kalbos mokytojos kvalifikaciją turinti 37 metų S. Cichanouskaja prezidento rinkimuose nusprendė balotiruotis, kai buvo areštuotas jos vyras S. Cichanouskis. Pergalės atveju ji žadėjo surengti naujus laisvus rinkimus.

Pastarąją savaitę taip pat buvo areštuota nemažai jos štabo narių.

Anksčiau antradienį Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pranešė, kad Baltarusijos opozicijos kandidatė prezidento rinkimuose S. Cichanouskaja atvyko į Lietuvą ir yra saugi.

Tuo metu S. Cichanouskajos patikėtinė Olha Kovalkova baltarusių naujienų portalui tut.by sakė, kad kandidatę iš šalies išvežė Baltarusijos tarnybos ir kad jos išvykimas sudarė sąlygas paleisti jos rinkimų štabo vadovę Mariją Moroz, areštuotą rinkimų išvakarėse. Pasak O. Kovalkovos, S. Cichanouskaja ir M. Moroz iš Baltarusijos išvyko kartu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Barbora

Barbora portretas
Žurnalistai, išmokite vardus ir pavardes rašyti ne kaip jūs norite, o kaip reikia rašyti.

Augis

Augis portretas
Vienkartinė prezidente, kaip kaukė. Lietuvos politikai,nejukinkit pasaulio,tokia jūsų užsienio ,,politiką,,diletantu darbas, neišmaneliai!

to batia

to batia portretas
dar kazakstanas ir azerbeidzanas kurie isilaike
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių