Ministerija: „Wagner“ sunkiąją karinę techniką planuojama perduoti Rusijos pajėgoms

  • Teksto dydis:

Rusijos gynybos ministerija antradienį paskelbė, kad Maskvos pajėgoms planuoja perduoti privačios Jevgenijaus Prigožino karinės bendrovės „Wagner“ sunkiąją karinę techniką.

„Vyksta pasirengimas privačios karinės bendrovės „Wagner“ sunkiosios karinės įrangos perdavimui Rusijos ginkluotųjų pajėgų daliniams“, – teigiama Gynybos ministerijos pranešime internete.

Apie tai paskelbta po to, kai savaitgalį Rusijoje „Wagner“ surengė maištą, kuris galiausiai buvo nutrauktas.

„Wagner“ maištas sukėlė rimčiausią saugumo krizę Rusijoje per pastaruosius dešimtmečius ir iškėlė klausimų dėl prezidento Vladimiro Putino galios, tęsiantis Maskvos plataus masto invazijai į Ukrainą.

„Wagner“ bosas Jevgenijus Prigožinas šeštadienį paskelbė, kad su savo pajėgomis kirtęs sieną įžengė į Rusiją nuversti šalies karinės vadovybės. Neramumai prasidėjo po to, kai J. Prigožinas penktadienį apkaltino Maskvą raketų smūgiais jo pajėgoms, pareikalavusiais, jo teigimu, daugybės kovotojų gyvybių.

Netrukus „Wagner“ užėmė karines bazes pietiniame Rusijos Rostovo prie Dono mieste ir pagrasino žygiu į Maskvą nuversti šalies karinę vadovybę. Reaguodama į tai Rusijos valdžia paskelbė sustiprinusi saugumą keliuose regionuose, o Maskvos meras pranešė, kad sostinėje imamasi antiteroristinių priemonių.

Visgi, šeštadienio vakarą J. Prigožinas paskelbė atsitraukiantis, po susitarimo su Baltarusijos autoritariniu prezidentu A. Lukašenka jo pajėgos paliko užimtas pozicijas.

Kremlius šeštadienį paskelbė, kad „Wagner“ vadas, atšaukęs savo karių žygį į Maskvą, išvyks į Baltarusiją ir nebebus kaltinamas, taip stengiantis sušvelninti rimčiausią saugumo krizę šalyje per pastaruosius dešimtmečius.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas anksčiau sakė, kad maište dalyvavę samdiniai, atsižvelgiant į jų nuopelnus mūšio lauke, nebus persekiojami, o dalis kovotojų, kurie nebuvo prisijungę prie J. Prigožino kolonos, žygiavusios į Maskvą, pasirašys kontraktus su Gynybos ministerija.

J. Prigožinas sutiko išvykti į Baltarusiją, siekdamas sušvelninti konfrontaciją, o antradienį rusų saugumo tarnyba FSB pranešė, kad baudžiamoji byla prieš karinę bendrovę buvo nutraukta.

Pirmadienį V. Putinas pareiškė, kad Ukraina ir jos Vakarų sąjungininkai esą norėjo, jog per savaitgalio maištą rusai žudytų vieni kitus.

Pirmą kartą kreipdamasis į tautą po savaitgalio maišto, V. Putinas sakė, kad davė nurodymus vengti kraujo praliejimo ir suteikė amnestiją „Wagner“ pajėgoms.

Anksčiau J. Prigožinas gynė savo sprendimą, sakydamas, kad norėjo apsaugoti savo samdinių būrį ir atskleisti Rusijos karinės vadovybės nesėkmes, o ne mesti iššūkį Kremliui.

Ukrainoje tęsiasi susirėmimai – Kyjivo pajėgos pasiekė naujų pergalių, siekdamos išstumti Rusijos karius iš šalies rytų ir pietų.

J. Prigožinas teigė, kad žygio į Maskvą priežastis buvo jo noras užkirsti kelią „Wagner“ išformavimui.

„Ėjome pademonstruoti savo protesto, o ne nuversti valdžią šalyje“, – sakė J. Prigožinas.

Šis maištas buvo ilgą laiką besitęsiančių J. Prigožino nesutarimų su Rusijos kariuomenės vadovybe dėl Rusijos plataus masto invazijos į Ukrainą kulminacija.

„Wagner“ vadovas teigė, kad žygis į Maskvą atskleidė labai rimtą saugumo problemą Rusijoje. Pasak jo, kariai sustojo likus 200 km iki Maskvos, pakeliui užblokavę visą karinę infrastruktūrą, įskaitant oro bazes.

„Wagner“ pareiškė, kad per maištą numušė kelis orlaivius, o antradienį V. Putinas sakė, kad žuvo kažkiek pilotų.

Nuo to laiko Kremlius stengiasi akcentuoti, kad padėtis normalizavosi.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeWagnerkarinė technikakarinė technika Rusijai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių