A. Merkel partija švenčia svarbią pergalę regioniniuose rinkimuose

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel krikščionys demokratai pirmadienį švenčia didelę pergalę prieš kraštutinius dešiniuosius svarbiuose regioniniuose rinkimuose, taip pat parodžiusiuose žaliųjų – pagrindinių kanclerės centro dešinės partijos varžovų nacionaliniu lygiu – silpnumą.

Vokietijos rytinėje Saksonijos-Anhalto žemėje sekmadienį įvykę rinkimai buvo paskutinis svarbus išbandymas prieš rudenį įvyksiančius visuotinius rinkimus, kuriuose 16 metų dirbanti kanclerė nebedalyvaus.

A. Merkel Krikščionių demokratų sąjunga (CDU), vadovaujama naujo lyderio Armino Lascheto (Armino Lašeto), Saksonijoje-Anhalte gavo maždaug 37 proc. balsų, rodo preliminarūs rezultatai. Partija gerokai aplenkė antroje vietoje likusią antiimigracinę ir antiislamišką kraštutinių dešiniųjų „Alternatyvą Vokietijai“ (AfD), gavusią maždaug 21 proc. balsų.

Žalieji, pastaruoju metu populiarūs federaliniu lygmeniu, šioje Rytų Vokietijos žemėje gavo tik nuviliančius maždaug 6 proc. balsų.

Rezultatai yra didžiulis postūmis numatomam konservatorių kancleriui A. Laschetui prieš rugsėjo 26 dieną įvyksiančius Vokietijos nacionalinius rinkimus.

„Lascheto dar laukia ilgas kelias iki kanclerio biuro“, – rašė dienraštis „Sueddeutsche Zeitung“. Tačiau straipsnyje priduriama, kad po sėkmės Saksonijoje-Anhalte A. Laschetas dabar yra „daug arčiau“ šio tikslo.

Šios žemės premjeras CDU narys Reineris Haseloffas (Reineris Hazelofas), anksčiau griežtai atmetęs galimybę bendradarbiauti su kraštutiniais dešiniaisiais, sakė, kad partija galėtų gautu postūmiu pasinaudoti rugsėjo rinkimams.

Jeigu CDU ir jos regioninės partnerės Bavarijoje – Krikščionių socialinės sąjungos (CSU) – „sąjunga bus tvirta, ji iš esmės bus nenugalima ir galės skirti kitą kanclerį“, visuomeninei televizijai sakė R. Haseloffas.

Banko „Berenberg“ vyriausiasis ekonomistas Holgeris Schmiedingas (Holgeris Šmydingas) pažymėjo, kad pastarųjų 10 dienų nacionalinės apklausos rodo CDU-CSU vėl šiek tiek lenkiant žaliuosius. Anksčiau šiais metais žalieji pagal populiarumą lenkė konservatorius.

„CDU gerai pasirodžius Saksonijoje-Anhalte ši nesena sėkmė... tikriausiai tęsis“, – sakė jis.

Įtampa iki rinkimų

Balandį konservatorių kandidatu į kanclerius paskirtas A. Laschetas paveldėjo virtinę problemų, įskaitant visuomenės pyktį dėl vyriausybės kovos su pandemija priemonių ir korupcijos skandalo dėl medicininių kaukių kontraktų.

Per praėjusius regioninius rinkimus kovo mėnesį – Reino krašto–Pfalco ir Badeno-Viurtembergo žemėse – CDU rezultatai buvo prasčiausi per istoriją.

Paties A. Lascheto populiarumas irgi nebuvo didelis – jam pakenkė konservatorių vidaus kovos dėl kandidato į kanclerius ir jo klaidos tvarkantis su pandemija.

Įtampa konservatorių stovykloje buvo kontrastas žaliųjų demonstruotai vienybei savo kandidate į kanclerius paskiriant Annaleną Baerbock (Analeną Bėrbok).

Dėl to A. Laschetas visos šalies mastu pagal populiarumą atsiliko nuo A. Baerbock.

Tačiau naujienų svetainė „Spiegel Online“ parašė, kad „rinkėjai Saksonijoje-Anhalte padovanojo Laschetui neįkainojamą dovaną“.

„Po jo, kaip kandidato į kanclerius, bjaurios pradžios buvo aišku, kad jis nebus žmogus, keliantis euforišką optimizmą dėl savo kampanijos. Devizas veikiau buvo „Pralaukti“, – rašoma straipsnyje.

„Labiausiai jam reikia ramybės, ir dabar jis ją turi“, – pridūrė „Spiegel Online“.

„Nuvažiavo nuo bėgių“

Tačiau žaliuosius sekmadienio rezultatai „sugrąžino ten, kur jie Vokietijos rytuose atsiduria dažnai: ant žemės“, rašė laikraštis „Die Zeit“.

A. Baerbock pradinis populiarumas po paskyrimo partijos kandidate į kanclerius pakurstė spėliones, kad ji galėtų perimti iš CDU A. Merkel darbą, o apklausos prieš sekmadienio balsavimą rodė, kad žalieji padvigubins savo balsų skaičių.

Tačiau partija tik šiek tiek pagerino savo pozicijas, tad jos pastarojo meto problemos nacionaliniu lygiu padidėjo.

A. Baerbock praėjusį mėnesį pripažino, kad nedeklaravo parlamentui apie 25 tūkst. eurų papildomų pajamų, o jos kritikai tai pavadino veidmainystės ženklu iš partijos, pasisakančios už didesnį skaidrumą politikoje.

Dienraštis „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ šią savaitę taip pat atkreipė dėmesį į netikslumus jos gyvenimo aprašyme ir A. Baerbock teko pakoreguoti jį žaliųjų interneto svetainėje.

Garsus CDU narys Friedrichas Merzas (Frydrichas Mercas) džiūgavo, kad „Baerbock traukinys nuvažiavo nuo bėgių“.

Dienraštis „Tagesspiegel“ taip pat prognozavo, kad žaliųjų laukia sunkus kelias.

Sekmadienio rezultatai „galėtų tyliai pranašauti, kad nepaisant visos euforijos dėl žaliųjų kandidato į kanclerius ateinančios savaitės gali būti sunkios“, rašė laikraštis.NAUJAUSI KOMENTARAI

O

O portretas
O balsus skaiciuoja su is baideno pasiskolintomis masinomis tai laimes visis rinkimus melo laikai atejo melas tapo normalu o kas yra normalu kas daroma daug kartu ir pastoviai tas tampa normalu
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių