M. Jordano sportbačiai parduoti aukcione beveik už 1,5 mln. JAV dolerių

JAV Nacionalinės krepšinio lygos (NBA) legendos Michaelo Jordano (Maiklo Džordano) sportinių batelių pora, kurią jis avėjo savo karjeros pradžioje, sekmadienį buvo parduoda už beveik 1,5 mln. JAV dolerių  (1,29 mln. eurų) – didžiausią kainą, kada nors sumokėtą už sportininko avalynę, pranešė aukcionų namai „Sotheby's“.

Baltus odinius sportinius batus su raudonu „Nike“ ženklu ir tos pačios spalvos padais krepšinio superžvaigždė dėvėjo savo kaip naujoko sezono penktose varžybose, žaisdamas komandoje „Chicago Bulls“, kai su M. Jordano vardu glaudžiai siejamas „Nike“ prekės ženklas dar tik populiarėjo aikštelėje ir už jos ribų.

„Vertingiausi kada nors aukcione pristatyti sportbačiai – 1984 metais M. Jordano sezono rungtynėse dėvėti  sportbačiai „Nike Air Ships“ – ką tik buvo parduoti už 1 472 000 JAV dolerių mūsų prabangos prekių aukcione Las Vegase“, – sakoma aukciono namų pranešime socialiniame tinkle „Twitter“.

Ši astronominė kaina gerokai viršija ankstesnį rekordą. Paskutinį kartą didžiausia už sportinius rungtynėse dėvėtus batelius sumokėta suma buvo 615 tūkst. JAV dolerių (510 tūkst. eurų) – tiek buvo paklota už  M. Jordano „Nike“ batus „Air Jordan 1“ 2020 metų rugpjūčio mėnesį įvykusiame „Christie's“ aukcione.

Amerikiečių reperio Kanye Westo (Kanjės Vesto) kartą dėvėtų sportinių batų „Nike Air Yeezy“ pora balandį buvo parduota už 1,8 mln. JAV dolerių (1,5 mln. eurų) – triskart daugiau nei kada nors sumokėta už sportbačius, tačiau tai buvo privatus aukcionas.

„Sotheby's“ pranešė, kad Jordano 13-o dydžio suvarstomi sportbačiai su autografu buvo geros būklės, bet buvo matyti, kad jie dėvėti aikštelėje. Šią porą žaidėjas padovanojo Tommie Timui III Lewisui (Tomiui Timui III Luisui), 1984–1985 metų NBA sezonu padavinėjusiam kamuolius komandos „Denver Nuggets“ nariams.

Retų sportinių batelių rinka sparčiai plečiasi. Pastaruoju metu ne kartą buvo viršyti už sportinę avalinę gautų sumų rekordai. Prieš dešimtmetį ši rinka laikyta nišine, bet dabar sulaukia plačiosios visuomenės ir didžiausių  kolekcininkų susidomėjimo.

Su profesionalų sportą palikusia krepšinio legenda siejamų daiktų vertė labai išaugo pasirodžius „ESPN“ ir „Netflix“ dokumentiniam filmui „Paskutinis šokis“ (The Last Dance), pasakojančiam M. Jordano ir „Chicago Bulls“ istoriją.

Sekmadienį aukcione parduoti sportbačiai buvo pagaminti anksčiau už pirmuosius „Air Jordan“ batus, kurie dabar jau priklauso klasikinei sportinės avalynės linijai, peržengusiai krepšinio aikštelės ribas ir tapusiai paklausia laisvalaikio avalyne.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Lietuvos gyventojai turi ž i n o t i ,

Lietuvos gyventojai turi ž i n o t i , portretas
kokie neprotingi-KVAILI yra JANKIAI, kurie už s m i r d i n č i u s sportbačius moka ABSURDIŠKĄ sumą

Hija

Hija portretas
Beprotybė, atiduotų nemokamai aš jų neimčiau.

mikis

mikis portretas
mano tapkes su svieziu kvapu, imciau ir maziau tik parduokit
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių