Lenkija: už bandymų neteisėtai gabenti migrantus į Europą stovi Rusija

Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas antradienį apkaltino „Rusijos valstybę“ bandymais nelegaliai pergabenti tūkstančius migrantų iš Afrikos į Europą, o Lenkija planuoja stiprinti savo rytinę sieną.

Nuo 2021 metų vasaros tūkstančiai migrantų ir pabėgėlių, daugiausia iš Artimųjų Rytų, kirto arba bandė kirsti Baltarusijos ir Lenkijos sieną.

Varšuva ir Vakarai kaltina Baltarusiją, kad ji kartu su Rusija organizuoja migrantų antplūdį, kuris yra „hibridinės“ atakos, skirtos destabilizuoti regioną ir ES, dalis.

Antradienį, kalbėdamas su žurnalistais, Lenkijos premjeras sakė, kad šalies specialiųjų tarnybų žvalgybos duomenys rodo, jog dėl šių pastangų kalta „Rusijos valstybė“.

„Būtent Rusijos valstybė, o ne kažkoks neaiškus verslas, organizuoja tūkstančių žmonių verbavimą, gabenimą ir bandymus neteisėtai pervežti į Europą“, – sakė D. Tuskas.

Jis išvardijo Somalį, Eritrėją, Jemeną ir Etiopiją kaip šalis, kuriose Rusija siekia „užverbuoti“ migrantus ir nusiųsti juos prie Lenkijos sienos, skraidindama juos per „vieną iš arabų šalių“ į Maskvą.

„Šiuo metu Rusijoje nustatytos kelios vietos, kuriose sutelktos didelės tokiu būdu organizuotos migrantų grupės“, – sakė D. Tuskas, remdamasis sąjungininkių šalių tarnybų informacija, bet nepateikdamas daugiau detalių.

„Daugiau kaip 90 proc. neteisėtai kertančių Lenkijos sieną yra asmenys, turintys Rusijos vizas“, – pridūrė jis.

Lenkija šeštadienį paskelbė, kad rytinei sienai su Baltarusija ir Rusijos Kaliningrado eksklavu sustiprinti išleis daugiau kaip 2,3 mlrd. eurų.

Nauji įtvirtinimai „bus atgrasymo elementas, strategija, skirta karui atitolinti nuo mūsų sienų“, šeštadienį sakė D. Tuskas.

2022 metais Lenkija, siekdama atgrasyti migrantus, palei 186 km sienos su Baltarusija pastatė penkių metrų aukščio metalinę tvorą ir įrengė tūkstančius kamerų bei judesio jutiklių.

Panašios priemonės įdiegtos ir palei jos sieną su Rusija.

Lenkijos sienos apsaugos agentūros duomenimis, šiais metais užfiksuota daugiau kaip 13 000 bandymų kirsti sieną iš Baltarusijos.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Lolo

Lolo portretas
Tas ruskis-suskis,ką nori tą daro.Nusiunčia savo tarnus į Lenkiją į Lietuvą Latvija sienos atviros ką nori tą daro.Dabar užsimanė Baltijos jūros padidinti pakrantę,tai irgi gaus.Niekas vieno suskio nesustabdys.Vakarai diskutuoja,o jis daro ką jis nori.

gumines kulkytes

gumines kulkytes  portretas
atgrasintu,saviem galima naudot ,o jiem ne ,kuo jie geresni ,kad juodukai ,ar kad neturit galimybiu juos atgrasyt ?????????????

liurbiai

liurbiai portretas
nu kas draudzia saugot savo saliu sienas? Patikra turi but griezta ,itartinas ,ar koks bebutu neisileidi ,bet matyt visi klauso merkel- ino ,kuri valdo jankiai .
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių