Kyjivas prašo gyventojų dėvėti kaukes, padaugėjus COVID-19 atvejų

Ukrainos sostinės valdžia pirmadienį paprašė gyventojų vėl dėvėti veido kaukes, dėl padidėjusio COVID-19 atvejų skaičiaus ir Rusijos invazijos nualintos sveikatos sistemos.

Per praėjusią savaitę Kyjive užregistruota 2 515 koronaviruso atvejų, 242 žmonės buvo hospitalizuoti, o 22 pacientai mirė, pranešė miesto savivaldybė.

Anot jos, gyventojai turėtų dėvėti kaukes „viešajame transporte, klientų aptarnavimo vietose ir švietimo įstaigose“.

Rugsėjo 19–25 dienomis Ukrainoje užregistruoti 44 137 nauji susirgimai, 6 667 žmonės buvo hospitalizuoti, o 161 asmuo mirė, pranešė Sveikatos  ministerija.

Praėjusį pirmadienį sveikatos viceministras Ihoris Kuzinas kalbėjo apie „padidėjusį“ koronavirusu užsikrėtusiųjų skaičių ir teigė, kad sveikatos apsaugos sistema dėl karo „kasdien patiria nuostolių“.

„Nuo invazijos pradžios buvo sugriauta 18 įstaigų, priimančių COVID-19 pacientus, dar 15 buvo iš dalies sugriauta, o daugiau nei 100 dirba priverstinės okupacijos sąlygomis“, – sakė I. Kuzinas.

I. Kuzinas taip pat nurodė, kad COVID-19 suvaržymus gali būti sunku įgyvendinti, nes šalis „sutelkusi ties kitu priešu“.

COVID-19 apribojimai buvo sustabdyti vasario 24 dieną, kai Ukrainoje buvo įvesta karo padėtis, Rusijai įsiveržus į šalį.

Pasak I. Kuzino, didžiausio atvejų skaičiaus tikimasi nuo rugsėjo pabaigos iki spalio pradžios.

Rugpjūčio pabaigoje Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pareiškė, kad Ukrainos sveikatos sistema „smarkiai nukentėjo, bet vis dar yra atspari“.

Artėjant žiemai, PSO teigė, kad „ateinantys šeši mėnesiai gali būti kaip niekad didelis išbandymas Ukrainos sveikatos sistemai“.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių