Krymo turizmo ateitis neaiški

Prieš kelis mėnesius 2014-ieji Krymo kelionių organizatorei Gulzadė Odamanovai atrodė kaip metai, galintys būti visai padorūs, ji savo kalendoriuje net buvo pasižymėjusi kelias dešimtis užsakymų iš užsienio – vokiečių, lenkų, italų.

Tačiau po to, kai šį vaizdingą Juodosios jūros pusiasalį anksčiau šį mėnesį užėmė Rusijos pajėgos, visi užsieniečiai savo užsakymus atšaukė.

„Mums buvo pasakyta, kad viskas atšaukiama ir ... kad greitu laiku neturėtume tikėtis naujų užsakymų“, – liūdnu veidu sakė G.Odamanova, kuri yra etninė totorė.

Krymas su savo uolėtomis kalvomis, raižytomis pakrantėmis ir švelniu klimatu nuo 19-ojo amžiaus buvo Rusijos imperijos atsakas Viduržemio jūros kurortams.

Sovietiniais laikais jo viešbučiai ir sanatorijos tapo vertinamomis atostogų vietomis darbuotojams ir jų šeimoms, kurių poilsį pajūryje apmokėdavo valstybė.

Ir šiandien, neskaitant Rusijos karinės bazės Sevastopolyje, turizmas yra pagrindinė Krymo pramonės šaka. Oficialiais duomenimis, maždaug 70 tūkst. iš 2 mln. pusiasalio gyventojų yra tiesiogiai samdomi turizmo srityje, tačiau bendrai nuo turizmo bent iš dalies priklauso apie 60 proc. visų Krymo gyventojų.

Tačiau daugiau kaip 60 proc. turistų, kurių per metus čia atvykdavo 6-8 mln., atvažiuodavo iš Ukrainos, nuo kurios Krymas ką tik atsiskyrė, ir tik ketvirtadalis – iš Rusijos, prie kurios jis referendume nusprendė prisijungti. Daugelio ukrainiečių turistų atostogos būdavo apmokamos valstybės lėšomis, skirtomis valstybinio sektoriaus darbuotojams, o dabar Kijevas sako, kad nebeleis pinigų Kryme.

Rusijai užėmus ir aneksavus šią teritoriją, kai kurie vietos gyventojai tikisi privilioti daugiau Rusijos turistų, bet tai bus sunkesnė užduotis.

Rusai dažniau keliauja lėktuvais, o ne traukiniais, tad Krymui dabar teks varžytis su tolimesniais maršrutais į Bulgariją, Turkiją, Egiptą, Graikiją ar net Tailandą, taip pat – su pačios Rusijos atnaujintu olimpiniu Juodosios jūros kurortu Sočiu, kuriam buvo išleista 50 mlrd. JAV dolerių.

Krymo turizmo ministro pavaduotojas Igoris Kotliaras sakė, kad užsakymų, susijusių su Ukrainos valstybės finansuojamais apsilankymais, jau dabar yra trečdaliu mažiau nei prieš metus. Ukraina sako, kad nuo balandžio sustabdys savo valstybinių atostogoms skirtų lėšų srautą į Krymą.

„Balandis ir gegužė bus kritiškiausi mėnesiai prieš tai, kai Rusijos programos pradės kompensuoti prarastus srautus, – sakė I.Kotliaras. – Privatus verslas taip pat sudaro didelę šios industrijos dalį ir aš čia tikėčiausi reikšmingo sumažėjimo“.


Šiame straipsnyje: Krymasįtampa Kryme

NAUJAUSI KOMENTARAI

tam oi

tam oi portretas
išmok rašyti be klaidų, putino verge. Jei į Krymą vyks koncertuoti tokie gamzanovai, tokios ruskių žvaigždės nusenusios ir nukriošusios, bet rėkiančios apie rukių didybę, tai gal putinas su medvedevu ir nuvažiuos ten, trumpam.

jo

jo portretas
krymas bus skyle, vien todel, kad ten nusikateliu valstybes pilieciai veisiasi

oi

oi portretas
klystate labai aiski ateitis Krymas bus grazus kurortynis miestas
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių